Vehabović donio pobjedu Veležu u derbiju protiv Sarajeva

Fudbaleri Veleža savladali su na domaćem terenu ekipu Sarajeva sa 1:0 u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvi na utakmici je zaprijetio Slaviša Radović u osmom minutu, ali je taj šut otišao pored gola. Novu priliku za Velež imao je Nermin Haskić, no u posljednjem trenutku je reagovao Amar Beganović.

Tražili su gosti penal nakon igranja rukom Ante Hrkaća, ali je sudija Dragan Petrović pokazao da se nastavi igra. Onda je uslijedilo nekoliko pokušaja s obje strane, a treba izdvojiti dobar šut Eda Vehabovića, ali je to odbranio golman Sarajeva.

Dobru šansu u 53. minutu imao je Damir Peco, no njegov je šut bi izblokiran. Ante Oreč je u 60. minutu pronašao Tarika Šikala koji je šutirao po gol, no Muhamed Šahinović je to odbranio.

Onda je Velež u 65. minutu došao do vođstva, pošto je Klemen Šturm ubacio, a do lopte je stigao Vehabović koji je bez problema matirao protivničkog golmana za 1:0.

Sarajevo je došlo do izjednačenja u 78. minutu, ipak Fransis Keremeh je bio u očiglednom ofsajdu i ostalo je 1:0 za domaćina. Do kraja više nije bilo velikih prilika i Velež je upisao pobjedu i nova tri boda.

U narednom kolu Sarajevo dočekuje GOŠK, a Velež gostuje Željezničaru.