U okviru drugog kola Lige BiH, Bratunac je na svom parketu savladao Promo sa 88:74. Kod pobjednika, najefikasniji je bio bivši član Proma Antonio Vejd sa 28, a pratili su ga Andrija Drašković i Nikola Ćirković sa po 18 postignutih poena.

Nakon jedne odigrane utakmice za oba suparnika, izabranici Ognjena Radića su stigli do svog prvog trijumfa, a ekipa iz Donjeg Vakufa je zabilježila prvi poraz.

I jedni i drugi su danas nastupili u skraćenoj rotaciji, dok goste sa klupe zbog bolesti nije predvodio Boban Ninić. Bratunčani su tokom većeg dijela susreta imali prednost, Promo je zaprijetio u četvrtoj dionici, ali taj nalet je bio odbijen i domaćini su došli do pozitivnog rezultata.

Radićevi puleni su bili odlični u odbrani, a “Momci s Vrbasa” su susret završili sa čak 22 izgubljene lopte.

Bratunac, Vejd dominantan protiv bivšeg kluba, Bratunac nadjačao Promo

Antonio Vejd i Nik Fulard su na startu poentirali za domaćine, a Dino Alkić će bio precizan za tim iz Donjeg Vakufa. Aleksandar Ilić je bio veoma raspoložen te su on i Dilan Karl Promu donijeli prednost od 16:9 nakon šest minuta igre.

Činilo se da je momentum na strani gostiju, međutim Vejd se ponovo aktivirao i na njegovim krilima Bratunac je na prvu pauzu otišao sa +4 (24:20). Amerikanac je na startu drugog kvartala povezao još pet poena za 29:20, a Ilić je jedini bio u stanju da pogodi na drugoj strani.

I jedni i drugi su zatim ušli u momente praznog hoda, a to su prekinuli košarkaši domaćina, Džon Rauš, Andrija Drašković i Nikola Ćirković, koji su odveli svoj tim do +1 (36:25). Bratunčani su nastavili u boljem ritmu i na veliki odmor su otišli sa +14 (45:31).

Treći kvartal je pripao gostima, koji su se razigrali u drugoj polovini ovog perioda, a posebno aktivni su bili kapiten Admir Džihan, Šejn Getling i Dilan Karl.

Iako je Getling imao nekoliko izgubljenih lopti, bio je najzaslužniji za to što je njegov tim pred ulazak u finalnih deset minuta smanjio na -8 (65:57).

Ilić je četvrti period otvorio trojkom za 65:60 i izgledalo je da je Promo veoma blizu hvatanju potpunog priključka. Domaćini u narednih par minuta nisu imali odgovor, međutim sastav iz Donjeg Vakufa to nije iskoristio, a onda su Vejd i Zoran Vilotijević postigli četiri poena za 69:60.

Promo je u nastavku igrao dosta haotično, a Bratunac je to kažnjavao i relativno mirno priveo meč kraju te u konačnici slavio sa 88:74.

U trećem kolu, Bratunac će gostovati protiv Slobode, a Promo će kod kuće dočekati Zrinjski.

BRATUNAC – PROMO 88:74 (24:20, 21:11, 20:26, 23:17)

Bratunac: Ćirković 18, Vejd 28, Rauš 8, Drašković 18, Fulard 2, Šarenac 0, Milovanović 5, Vilotijević 9

Promo: Getling 21, Džihan 5, Alkić 5, Ilić 25, Karl 10, Smajlović 4, Pendić 4

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.