Fudbaleri Veleža ubjedljivo su savladali ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja sa 6:0, dok je Zvijezda Gradačac nakon boljeg izvođenja penala sa 6:5 savladala ekipu Posušja u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Tim Feđe Dudića stigao je na gostovanje kao veliki favorit i opravdao je tu ulogu, a do vođstva je stigao već u 15. minutu kada je napravljen prekršaj nad Nemanjom Anđušićem, dok je Brandao bio siguran izvođač penala za 1:0. Na 2:0 je povećao Dino Hasanović u 33. minutu kada je nakon greške odbrane lopta došla do njega na deset metara i lako se upisao u strijelce.

Već u sljedećem napadu Slaviša Radović je iskoristio istrčavanje golmana domaćina i pogodio je za 3:0. U 42. minutu Anđušić je primio loptu u šesnaestercu i poslao je kroz noge golmanu Sloge za vođstvo od 4:0.

Na 5:0 je u 83. minutu povećao Omar Pršeš kada je nakon kornera sačekao loptu van šesnaesteraca i uspio je da savlada golmana domaćih. Konačnih 6:0 postavio je Dženan Zajmović koji je primio loptu u na deset metara od gola i potpuno sam je lako dao gol i odveo svoj tim u četvrtfinale.

Velež, Velež deklasirao ekipu Sloge, Zvijezda nakon penala izbacila Posušje

U duelu između Zvijezde Gradačac i Posušja penali su odlučili pobjednika, a gosti su poveli golom Slavka Brekala u 19. minutu. Djelovalo je da će član Premijer lige bez većih problema otići u narednu fazu, a onda je Marko Augustinović izjednačio na 1:1 u 90. minutu i pristupilo se izvođenju penala.

Nakon pet serija obje ekipe su postigle golove, da bi zatim igrač Posušja bio neprecizan, a Augustinović je postigao odlučujući gol i odveo ekipu Zvijezde u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.