U 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Veleža i Željezničara odigrali su u Mostaru neriješeno 1:1.

Odmah u trećem minutu domaći su pokušali doći do vodstva. Vezista Veleža Samir Radovac je uputio snažan udarac, ali je Filip Erić paradom upisao odbranu. Do 1:0 domaći dolaze već u sedmom minutu meča. Strijelac je Fejsal Mulić koji je nakon ubačaja Obrena Cvijanovića, savladao Erića. Ovo je bio peti pogodak visokog napadača u sezoni. Poslije samo četiri minuta, ozbiljnu priliku za izjednačenje imao je sarajevski tim. Mehmed Ćosić iz Veleža je nakon ubačaja beka gostiju Siniše Stevanovića zamalo loptu ubacio u sopstvenu mrežu, ali ona je otišla u korner. Mustafa Mujezinović prijetio je pred kraj prvog dijela, uputivši udarac iz teške poziciji, iskusni golman Veleža Adnan Bobić je vrhovima prstiju to odbranio.

Od starta drugog poluvremena u Mostaru je padala jaka kiša koja je igračima pravila problem. Od 55. minuta domaći su na terenu sa 10 igrača, pošto je Muharem Ćivić zaradio drugi žuti. Velež je prijetio preko Cvijanovića, koji je na dodavanje rezerviste Nemanje Anđušića šutirao, ali Erić je bio na visini zadatka. “Plavi” su pritiskali pa je rad urodio plodom tek u 81. minutu. Gol za izjednačenje postigao je vezni fudbaler Mehmed Alispahić. Kasnije je za Željezničar pokušao Semir Štilić udarcem iz kaznenog prostora, ali opet je iskusni Bobić odbranio. Uzbuđenja je bilo na utakmici sve do kraja, ali nije bilo golova.

Ovo je bio četvrti remi tima iz Mostara, dok je za ekipu iz Sarajeva tek prvi.