Velež je u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu konferencija pobijedio Kolerajn rezultatom 2:1.

Šokirao je Kolerajn u devetoj minuti domaće kada je iz prvog napada Ben Doerti sa preko 25 metara prizemnim udarcem matirao Slavišu Bogdanovića i doveo goste u prednost.

Nakon primljenog pogotka, Velež je svim snagama krenuo u napade i imao potpunu inicijativu koja je urodila plodom u 35. minuti kada je Aron Trejnor rukom izblokirao udarac Mehmeda Ćosića. Tada je na bijelu tačku pokazao glavni arbitar Abdulkadir Bitigen, a Brandao de Souza lagano pogodio za 1:1.

Ništa drugačija slika nije bila ni u drugom poluvremenu, a dosta živosti u igru “Rođenih” je unio Edo Vehabović koji je izborio jedanaesterac u 65. minuti, kada je zbog igranja rukom crveni karton zaradio Lindoln Kejn. Loptu je na penal namjestio još jednom Brandao i još jednom pogodio za preokret na “Grbavici“.

Mogao je Velež do kraja susreta postići još jedan gol i tako olakšati sebi posao u uzvratu, ali je na semaforu ostalo 2:1. Dešavanja sa ovog meča iz minuta u minut možete pročitati ovdje.

Velež je na “Grbavici” imao odličnu podršku oko pet hiljada svojih navijača, a revanš će biti odigran za sedam dana u Sjevernoj Irskoj, dok će pobjednik u drugom kolu igrati protiv AEK-a.