Velež zasijao u Švedskoj, Rođeni se vraćaju kući neporaženi (VIDEO)

Fudbaleri Elfsborga i Veleža odigrali su neriješeno na “Boras Areni” u Švedskoj rezultatom 1:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Utakmica je tvrdo počela na obje strane sa početnim ispitivanjem snaga.

Prva velika prilika bila je za Elfsborg, kada je u 29. minuti Johan Larson primio loptu desno od gola, uputio snažan udarac, ali je Slaviša Bogdanović skrenuo loptu u korner.

Minut kasnije opasna šansa na drugoj strani. Haris Ovčina je oduzeo loptu na sredini terena, povukao ju i šutirao uz desnu stativu, loptu je dobro odbranio i skrenuo u korner Tim Roning.

Korner sa desne strane izveo je Omar Pršeš, Dženan Zajmović je sjajno spustio loptu u peterac, a dobro se snašao Slaviša Radović koji je doveo “Rođene” u vođstvo na “Boras Areni”.

Samo dvije minute kasnije, duga lopta sa centra upućena je u šesnaesterac, nesporazum odbrane “Rođenih” iskoristio je Per Frik i pogodio za izjednačenje.

Do kraja poluvremena tempo je opao i otišlo se sa 1:1 na veliki odmor.

Drugo poluvrijeme počelo je žustrije. Viđeni su i žuti kartoni na obje strane, a velika šansa poslije greške odbrane Veleža bila je u 63. minuti, međutim Bogdanović je napustio svoj gol i u stilu pravog štopera otklonio opasnost sekundu prije katrastrofe.

Tempo utakmice je opao u drugom dijelu, a treneri su pokušali sa izmjenama da razdrmaju.

Ono što je posebno bilo interesantno je da je Velež bio mnogo bolji i konkretniji u finišu utakmice, ali nije bilo opasnijih prilika i golova do kraja meča. Zaista ravnopravna partija “Rođenih” u Švedskoj.

Uzvratna utakmica igraće se za sedam dana na “Grbavici”.