REUTERS/Kai Pfaffenbach

Pari Sen Žermen je pobijedio Bajern u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona na “Alijanc areni” rezultatom 3:2.

Kakvu utakmicu na “Alijanc areni” ćemo gledati vidjelo se već u drugoj minuti. Mogao je tada Bajern stići do prednosti, međutim Maksim Čupo-Moting je nakon kornera glavom pogodio prečku Kejlora Navasa.

Samo minut kasnije Pari Sen Žermen je kaznio taj promašaj i postigao gol. Nejmar je povukao kontranapad, odigrao do Kilijana Mbapea koji možda i nije najbolje šutirao, ali na kraju dovoljno dobro da prevari Manuela Nojera.

Krenuo je potom Bajern visoko na posljednju liniju odbranu Pari Sen Žermena, i stvorio niz prilika u kojima se proslavio Navas i sačuvao gol Parižana. Opasno je bilo u desetoj minuti kada je nakon “glavometa” u šesnaestercu gostiju lopta stigla do Tomasa Milera, koji nije uspio savladati Kostarikanca.

U 19. minuti Leon Gorecka je dočekao centaršut iz prekida, i sa peterca glavom loptu poslao u Navasa koji je refleksno odreagovao i još jednom zaradio divljenje. Samo minut kasnije pokušao je i Benjamin Pavar, no ponovo je na visini zadatka bio golman gostiju.

I onda u 28. minuti ponovo majstorija Nejmara i novi gol Parižana. Ovaj put je Brazilac majstorskim pasom uposlio sunarodnika Markinjosa, koji je mirno završio akciju i “šokirao” Bavarce.

Trebalo je vremena domaćim da se oporave od toga, a iako su imali posjed lopte, naišlo se na prvih deset mirnih minuta na utakmici.

Bilo je tako do 36. minute, kada je Bajern smanjio na 2:1. Nakon duge akcije, Pavar je sa desne strane loptu ubacio u peterac, a Čupo-Moting ostao zaboravljen od strane Danila i preciznim udarcem matirao Navasa.

Ostalo je na poluvremenu 2:1, ali sigurno nakon njega ostaje utisak da je to među najboljih 45 minuta u skorijoj istoriji Lige šampiona. O igri Pari Sen Žermena, najbolje svjedoči da je u tom periodu Hansi Flik izvršio dvije izmjene, a nijedna nije bila zbog povrede. Igru su napustili Gorecka i Nikolas Sule, a na teren su ušli Alfonso Dejvis i Žerom Boateng.

Otvorio je Bajern bolje drugo poluvrijeme, međutim prvu priliku iz drugog dijela pišemo Pari Sen Žermenu. Pogiravali su se domaći u posljednjoj liniji, Nejmar stigao do lopte i šutirao, prvi pokušaj zaustavio je Nojer, ali se lopta odbila do Mbapea. Pokušao je mladi Francuz potom, no Dejvis se našao na gol liniji i otklonio opasnost.

Tačno sat vremena igre bilo je na satu, kada je Tomas Miler zatresao mrežu gostiju i poravnao rezultat. Džošua Kimih je ubacio loptu u šesnaesterac, a iskusni Miler ostao sam i još jednom glavom je bio savladan Navas.

Nije opao tempo igre nakon toga, naprotiv, Pari Sen Žermen je osam minuta kasnije ponovo stigao do prednosti. David Alaba je izgubio loptu na polovini protivnika, uslijedio je brz kontranapad i zicer pozicija za Nejmara koji je pogotkom krunisao sjajnu partiju.

Dvije minute kasnije bilo je opasno ispred gola Navasa, ali je kostarikanski golman imao dosta sreće jer je udarac petom Čupo-Motinga izblokiran.

Nastavile su se prilike na obje strane, a vrijedi izdvojiti pokušaj Alabe u 86. minuti kada mu jee povratnu loptu odložio Čupo-Moting, ali su gosti u toj situaciji imali dosta sreće, pošto Austrijanac nije bio precizan.

Vršio je Bajern pritisak do kraja, ali bezuspješno. Ostalo je na semaforu 3:2 za goste i Bavarci će za šest dana u revanšu morati pobijediti Pari Sen Žermen na “Parku Prinčeva“.