Velika drama u Areni i još veća pobjeda Partizana nad Panatinaikosom

Partizan je nakon produžetka pobijedio Panatinaikos rezultatom 92:87.

Utakmica je počela velikim ovacijama za bivšeg igrača Partizana Matijasa Lesora i poklonima koje je crno-bijeli tim uručio francuskom centru koji sada nosi dres Panatinaikosa.

Ponovo Partizan nije najbolje počeo u odbrani, pa je već na pola prve četvrtine primio 15 poena. Nakon tajm-auta crno-bijeli su stegnuli odbranu, a trojkom Alekse Avramovića se vratili na jedan posjed zaostatka. Poenima Bruna Kabokla prva četvrtina je završena rezultatom 21:20 za Panatinaikos.

Iako je Panatinaikos dobro počeo drugo dionicu i imao najvećih +8, Partizan je uspio da se konsoliduje i na 1:22 do kraja poenima Zeka Ledeja dođe do izjednačenja (36:36), a na poluvremenu crno-bijeli su vodili 39:38.

Imao je Partizan bolji ritam i u trećem kvartalu, a pomogao je tome i loš šut za tri poena gostiju. Ni Partizan međutim nije mnogo pogađao sa distance, a pri rezultatu 54:54 10 sekundi prije kraja treće dionice Kevin Panter je blokiran na šutu za tri poena, a sa druge strane četvrtinu je poenima završio Konstatinos Mitoglu.

Na startu četvrte četvrtine Panatinaikos je napravio seriju 9:0 i došao do najvećih +10.Pi Džej Doužer je onda uhvatio skok i pogodio trojku u sljedećem napadu, a potom i Kaboklo zakucao i crno-bijeli su prepolovili prednost Panate. Kendrik Nan je vratio trojku nakon tajm-auta, a Partizan je već tad bio u bonusu.

Doužer je držao Partizan šutem za tri poena i vratio ga na minus 4 2:15 do kraja, ali je Džerijan Grent u sljedećem napadu preko ruke vratio trojku. Panter je brzo vratio na -5 (78:73), a onda je konačno Partizan odbranio napad gostiju. Pogodio je tada preko ruke trojku i Panter i vratio Partizan u potpunosti u igru (78:76). Odbranio se Partizan i minut prije kraja imao napad za izjednačenje.

Panter je završio nakon prodora i rezultat je bio 78:78. Grent je promašio, Ledej uhvatio skok. Ispala je lopta Panteru u posljednjem napadu, pa je utakmica otišla u produžetak.

Kaboklo je iz ofanzivnog skoka sa jednom rukom zakucao za vođstvo Partizana nakon dugo vremena na početku produžetka. Mitoglu je na drugoj strani uz dosta sreće izjednačio nakon dobre odbrane Partizana. Doužer je zatim vezao dva dobra napada i doveo Partizan na +4 (84:80). Panter je potom pogodio sa poludistance i Partizan je na 1:59 bio na korak od pobjede.

Danilo Anđušić je opet iz ofanzivnog skoka poentirao, a tek tada je Nan pogodio za Panatu (88:83) minut prije kraja. Nije iskoristio onda Partizan napad, a Panter je Lesora poslao na liniju za slobodna bacanja. On je pogodio jedno, a onda je Partizan ponovo pogriješio u napadu, pa je Kostas Slukas sa linije za slobodna bacanja smanjio na 88:85. U narednom napadu Panter je bacio alej-up za Ledeja koji je zakucao pobjedu Partizana.

Partizan u sljedećem kolu Evrolige dočekuje Monako.