U okviru 10. kola italijanske Serije A, na “Bentegodi” stadionu susreli su se Verona i Kaljari. U dosta sporom meču, obje strane nisu našle snage da učine više od remija, na kraju je po bod otišao i gostima i domaćima, rezultat je bio 1:1

Igrao se 10. minut kada je nakon gužve pred golom gostiju, odbijena lopta došla do Samuela Di Karmine koji je iz neposredne blizine zakucao u donji lijevi ugao gola Alesija Kranja. Poslije savjeta iz VAR sobe, sudija je poništio gol Verone zbog ofsajda.

Ono što nije uspjelo par minuta prije Karminu, pošlo je za nogom Matiji Zakanji koji je u 21. minutu primio odličan pas od saigrača i lagano poslao loptu u mrežu. Poveli su “Mastifi” na domaćem terenu, a to je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena, 1:0.

Dvije minute u drugom dijelu bile su dovoljne “Ostrvljanima” da izjednače rezultat. Razvan Marin je završio prekrasnu solo akciju sa odličnim udarcem. Lopta je uletjela u donji desni ugao, a Marko Silvestri nije mogao ništa napraviti da zaustavi taj šut. Rezultat je 1:1.

Na isteku sat vremena igre Leonardo Pavoleti je ostao nepokriven na 17 metara od gola Verone, nakon centaršuta. Šutirao je odmah pokraj lijeve stative. Isti igrač je samo šest minuta kasnije imao još bolju šansu. Pavoleti je skočio i snažno glavom poslao loptu pod prečku. Golman je refleksno reagovao i odbio taj udarac u prečku.

Edi Mora je prijetio iz domaće ekipe, odlično je ispratio korner te šutirao sa nekih 11 metara, ali loptu koju je poslao glavom odlazi par centimetara iznad prečke gola Kaljarija. Andrea Favili je u 80. minutu šutirao prema mreži gostiju nakon što je primio smirio jedno dodavanje. Lopta je opet prošla nekoliko centimetara iznad prečke.

Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika, izlgedalo je kao da su oba tima ostali bez snage da učine nešto više i naprave neku prevagu u svoju korist. Poslije 90 minuta, na semaforu je ostalo 1:1.

U idućem kolu Verona ide na izuzetno teško gostovanje u Rim ekipi Lacija, dok će Kaljari na svom terenu dočekati tim Intera iz Milana.