U okviru petog kola Serije A, Juventus je na svom terenu remizirao sa Veronom. Konačan rezultat je glasio 1:1.

Juventus je krenuo agresivnije, ali prva opasnost se desila pred njihovim golom. U 16. minutu, Ebrima Koli je postigao pogodak za Veronu, ali on je bio poništen zbog ofsajda. Protest gostiju nije urodio plodom, pa se utakmica nastavila nepromijenjenim rezultatom.

“Stara dama” je do prve prilike stigla u 21. minutu preko Federika Bernardeskija. Italijan je snažno šutirao po lijevoj strani, ali Marko Silvestri je odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U nastavku, domaćini su nešto više imali loptu u svom posjedu, ali nije bilo ozbiljnijih prijetnji po gol protivnika sve do 42. minuta, kada je Huan Kvadrado šutirao iz šesnaesterca, ali je pogodio prečku. Nedugo zatim, Alvaro Morata je izašao sam pred Silvestrija, odlično ga lobovao i poslao loptu u mrežu, ali VAR soba mu nije bila saveznik. Gol je poništen, što je značilo da se na odmor otišlo sa 0:0.

Verona je pokazala zube u drugom poluvremenu. Gosti su prvu priliku imali u 53. minutu, kada je Koli dobro šutirao, ali ipak nije pogodio okvir gola.

U 60. minutu, izabranici Ivana Jurića su poveli. Bernardeski je poslao pogrešan pas na svojoj polovini, a u daljem toku akcije je Matija Zakanji asistirao do Andree Faviljija, koji je iz šesnaesterca lako savladao Vojčeha Šćesnog.

U nastavku, Juventus je dodao gas. Paulo Dibala je šutirao iz kaznenog prostora u 76. minutu, ali na njegovu žalost, pogodio je prečku.

Ipak, samo dva minuta kasnije, “Bjankoneri” su stigli do izjednačenja. Nakon odličnih driblinga, Dejan Kuluševski je šutirao lijevom nogom iz šesnaesterca, a golman gostiju je ostao nemoćan.

Poslije primljenog gola, izgledalo je kao da Verona neće imati snage da izdrži. Izabranici Andree Pirla su nastavili sa silovitim napadima, bilo je nekoliko dobrih šuteva, ali nijedan nije prošao iza leđa Silvestrija, koji je bio heroj svoje ekipe u ovoj utakmici. Sjajno je zaustavio sve pokušaje Torineza u posljednjim trenucima meča.

U narednom kolu, Juventus će igrati protiv Specije u gostima, a Verona će na svom terenu dočekati Benevento.