U okviru 19. kola Serije A, Verona je na svom terenu savladala Napoli sa 3:1, a Đenova je, takođe kao domaćin, pobijedila Kaljari rezultatom 1:0.

Verona je trijumf pokvarila sjajno dostignuće Irvinga Lozana, koji je danas postigao drugi najbrži gol u istoriji Serije A.

Naime, nakon nešto više od osam sekundi, Meksikanac je na asistenciju Dijega Demea pogodio za 1:0 i sjajan uvod Napolitanaca.

Činilo se da sve ide na ruku izabranicima Đenara Gatuza, ali domaćini su postepeno dolazili do konkretnije igre i izjednačili su u 34. minutu, kada je nakon dugo građene akcije Federiko Dimarko ostao sam u šesnaestercu, što je iskoristio i poravnao na 1:1.

Do kraja poluvremena nije bilo više uzbuđenja ni promjena rezultata.

Napoli je imao nešto veći posjed u nastavku, ali to im nije pomoglo i do hladnog tuša za njih je došlo u 64. minutu. Antonin Barak je dobro reagovao na centaršut Matije Zakanjija, te je Aleks Meret bio primoran da po drugi put danas vadi loptu iz svoje mreže.

Konačan rezultat, 3:1, postavio je Zakanji u 79. minutu, nakon što ga je dobro pronašao Darko Lazović.

U narednom kolu, Gatuzov tim će dočekati Parmu, a Verona igra protiv Rome u gostima.

Đenova je protiv Kaljarija došla do izuzetno bitnih bodova u borbi za opstanak.

Meč je praktično bio riješen u desetom minutu, a strijelac je bio Matija Destro.

I jedni i drugi su u nastavku imali po nekoliko dobrih prilika, ali mreže su ostale mirovati i konačan ishod je glasio 1:0.

U sljedećem kolu, Đenova gostuje protiv Krotonea, a Kaljari na svom terenu dočekuje Sasuolo.