Fudbaleri Vest Bromvič Albiona savladali su na gostovanju ekipu Vulverhemptona sa 3:2 u okviru 19. kola engleske Premijer lige.

Meč pun golova otvorili su gosti već u osmom minutu kada je Mateus Pereira bio precizan sa bijele tačke. Nastavili su igrači Vest Bromvič Albiona sa napadima, a novu priliku imao je Kalum Robinson kada je u 31. minutu šutirao direktno u Rui Patrisija

To vođstvo gostiju nije dugo trajalo pošto je poslije dosta komplikacija u kaznenom prostoru Vili Boni petom proigrao Fabija Silvu, a ovaj je lagano u 38. minutu pogodio za 1:1.  Samo pet minuta kasnije lopta je nakon nespretne reakcije protivničke odbrane poslije kornera došla do Bonija i on je zatresao mrežu za potpuni preokret.

Igrači Vest Bromvič Albiona se nisu predavali i čim se krenulo u drugo poluvrijeme uspjeli su da dođu do izjednačenja. Nakon izvedenog auta Kajl Bartli je prebacio loptu glavom u peterac, gdje je ponovo glavom reagovao Semi Ajaji i poslao je iza leđa Patrisiju. Samo tri minuta kasnije fudbaleri Vulverhemptona su skrivili prekršaj za penal, a Pereira je po drugi put bio precizan i donio je novo vođstvo svom timu.

Nakon toga domaći igrači su krenuli svim snagama naprijed da makar izvuku bod, prvo je Fabio Silva sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola, a veliku šansu propustio je Patrik Kutrone u 82. minutu kada je iz voleja poslao loptu preko gola. Gosti su se uspjeli odbraniti do kraja utakmice i ostvariti veoma bitan trijumf u borbi za opstanak.

U narednom kolu Vulverhempton gostuje Čelsiju, a Vest Bromvič Albion gostuje Vest Hemu.