Fudbaleri Vest Hema pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Vulverhemptona rezultatom 3:2 u okviru 30. kola engleske Premijer lige.

Prvo poluvrijeme bilo je prava poslastica za sve ljubitelje fudbala. Sve je počelo u šestoj minuti kada je na asistenciju Vladimira Kufala loptu preuzeo Džesi Lingard koji se riješio svog čuvara i nakon toga šutirao u desnu stranu gola i tako doveo goste u vođstvo na ovoj utakmici.

Osam minuta kasnije loptu je poslao Artur Masuaku, a Pablo Fornals ju je sjajno proslijedio u mrežu domaćih i tako udvostručio prednost svoje ekipe.

U 22. minuti dobro je skočio Daniel Podens, ali je loptu poslao samo u prečku gostiju. Igrala se 38. minuta kada je sjajan pas uputio Lingard do Džeroda Bovena koji je probio sa lijeve strane i poslao neodbranjih udarac u gol za veilkih 3:0.

Do kraja poluvremena domaći su uspjeli ublažiti katastrofalno prvo poluvrijeme. Adama Traore je probio po lijevoj strani i uputio dobar centaršut na koji je naletio Leander Dendonker koji je glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže za konačan rezultat prvog poluvremena 3:1.

U drugom poluvremenu u 60. minuti poništen je gol ekipi Vest Hema koji je dao Tomas Souček, ali je zbog igranja rukom glavni arbitar Majkl Oliver odlučio da ovaj gol ne vrijedi. U 68. minuti na prekrasno proigravanje Pedra Neta, Fabio Silva je šutirao u donji lijevi ugao i produžio nadu domaćih da mogu ipak do bodova i pored lošeg starta ovog meča.

Do kraja ove utakmice fudbaleri Vulverhemptona nisu bili konkretni i Vest Hem je uspio sačuvati prednost iz prvog poluvremena i upisati veoma važnu pobjedu u borbi za mjesta na tabeli koja vode u Evropu.

Narednu utakmicu Vulverhempton ide u goste Fulamu, dok Vest Hem dočekuje ekipu Lestera.