Vest Hem pokazao odličnu igru i oduvao Vrećice

U okviru 18. kola engleske Premijer lige svoj meč su u Londonu odigrali Vest Hem i Vest Bromvič Albion. Domaći su bili raspoloženiji i na kraju su slavili rezultatom 2:1.

Početkom meča najbolju je priliku imao Krejg Doson koji je bio najbrži u šesnaestercu gostiju nakon centaršuta iz kornera i tukao je glavom, ali je lopta proletjela kraj desne stative. Nedostajalo je malo da “Čekićari” rano povedu.

Prvo poluvrijeme je prošlo u dominaciji domaćih, ali nisu mogli materijalizovati svoju igru. Onda se u sudijskoj nadoknadi Džered Boven dobro snašao u petercu Vest Broma i postigao neobičan gol. Tijelom je poslao loptu u gol Sema Džonstona. Bilo je to 1:0 za Vest Hem i ujedno rezultat prvog dijela.

West Ham [1] – 0 West Brom – Jarod Bowen 45+2′ from r/soccer

Šest minuta u nastavku susreta bilo je dovoljno “Vrećicama” da dođu do poravnanja rezultata. Mateus Pereira nije mnogo oklijevao i snažno je loptu tukao van šesnaesterca. Šut je bio izuzetno precizan i lopta je završila u donjem desnom uglu domaćih. Rezultat je bio 1:1.

West Ham 1 – [1] West Brom – Matheus Pereira 51′ from r/soccer

Sjajni Majkl Antonio je u 66. minutu pokazao zašto je njegovo prisustvo falilo u ekipi “Čekićara“. On je u petercu Vest Broma sačekao jednu povratničku loptu, te je sjajno poslao ispod protivničkog golmana, tada je rezultat bio 2:1 za Vest Hem.

West Ham [2] – 1 West Brom – Michail Antonio 66′ from r/soccer

U samoj završnici meča gosti su imali priliku preko Darnela Furlonga koji je mogao mnogo bolje reagovati. Ispratio je precizan centaršut, šutirao vrlo snažno, ali nije postigao gol. Rezultat je ostao 2:1 za Vest Hem.

Vest Hem u idućem kolu gostuje ekipi Kristal Palasa, a Vest Bromvič će dočekati Mančester siti.