Vest Hem prekinuo niz Evertona, Karamele kratkih rukava na Gudisonu

Vest Hem je u okviru 17. kola engleske Premijer lige pobijedio Everton na “Gudison parku” rezultatom 1:0.

Gosti su prvi zaprijetili na meču u osmoj minuti, međutim udarac glavom Džeroda Bouvena bez većih problema zaustavio je Džordan Pikford. Prvu šansu “Karamele” su imale tek u 22. minuti kada je iz slične pozicije Dominik Kalvert-Luin loptu poslao preko gola.

Opasno je bilo ispred gola Evertona u 32. minuti kada su domaći zaboravili na Arona Kresvela koji je neometan šutirao sa ivice kaznenog prostora, no nije imao sreće i lopta je otišla pored gola. Najbliži pogotku Everton je bio u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Bernard okušao svoj šut sa distance, ali je Daren Rendolf bio oprezan i odbranio taj udarac.

Utakmica bez mnogo prilika nastavljena je i u drugom poluvremenu, a prva vrijedna pomena viđena je tek u 62. minuti. Kresvel je namjestio loptu na slobodnom udarcu i dobro gađao, međutim Pikford je još jednom bio na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu.

Imao je Everton terensku inicijativu i veći posjed lopte i u drugom poluvremenu, no ipak “Čekićari” su u 85. minuti stigli do vođstva. Dugo je trajao napad gostiju, lopta se odbila do Kresvela koji je šutirao iz prve, neko od defanzivaca je izblokirao taj pokušaj, ali samo do Tomasa Součeka koji je lagano šalje u mrežu domaćih.

Uzalud su “Karamele” napadale u posljednjih pet minuta, “Čekićari” su se uspješno odbranili i osvojili sva tri boda na teškom gostovanju.

Everton u sljedećem kolu gostuje Vulverhemptonu, dok Vest Hem dočekuje Barnli.