Vest Hem sjajnim golom sačuvao jedan bod protiv Sitija (VIDEO)

U sklopu šestog kola engleske Premijer lige, na “London” stadionu sastali su se domaći Vest Hem i gostujući Mančester siti. Domaćin je čvrstom igrom i sjajnim pogotkom Majkla Antonija sačuvao jedan bod protiv favorizovanih gostiju, rezultat je bio 1:1.

Već u 3. minutu Serhio Aguero je odmah šutirao nakon što je primio loptu, ali nije to prošlo do gola Lukaša Fabijanskog. Odbrana je uspjela blokirati šut koji je uputio argentinski napadač.

U prvih desetak minuta meča tim Pepa Gvardiole držao je loptu i kontrolisao igru bez većih problema. Bio je to još jedan odličan prikaz njegove taktike u praksi.

18. minut i gol za Vest Hem! Vladimir Kufal je sjajno centrirao u srce šesnaesterca, a Majkl Antonio je postigao sjajan pogodak makazicama. Ovo je bio šut za televizijske šipce, a rezultat je 1:0.

Nastavio je Siti držati loptu u svojim nogama, ali to nije davalo rezultate. Posjed lopte u jednom trenutku je iznosio 70:30 u korist “Građana“.

U 34. minutu Erik Garsija je ispalio projektil iz velike udaljenosti. Demonstracija snage nije uspjela, ali je lopta prošla blizu lijeve stative.

Tokom 44. minuta Tomas Souček je šutirao sa ivice kaznenog prostora nakon gužve. Međutim, lopta nije uspjela naći put do gola Edersona, pored velikog broja odbrambenih igrača Sitija. To je bila posljednja prilika i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Vest Hema.

U 51. minutu gol za Mančester siti. Žoao Kanselo je poslao loptu u šesnaesterac, a do nje prvi je stigao Fil Foden i poslao ju u donji lijevi ugao, rezultat je 1:1.

U 62. minutu prijete “Građani“. Kajl Voker je bio u dobroj šansi. Engleski internacionalac je šutirao sa distance po sredini gola, ali Fabijanski mu je odbranio šut.

Igrao se 68. minut kada je Andrej Jarmolenko primio loptu i odmah šutirao oštro po golu Sitija. Međutim, njegov odličan šut završio je desno pored gola.

U 84. minutu “Čekićari” opet opasni. Sa velike udaljenosti šutirao je Pablo Fornals nakon što je primio dobar pas. Pokušao je iznenaditi golmana, ali je njegov pokušaj osujećen.

Već u 86. Rahim Sterling je zamalo postigao gol. Loše je šutirao iz neposredne blizine, golman je bio na pravom mjestu i odbranio taj udarac. Ispostavilo se da je to bila posljednja dobra prilika na ovom susretu. Meč je završen rezultatom 1:1, Gvardiola svakako neće biti zadovoljan samo jednim bodom.