(VIDEO) Adetokunbo pogurao Seltikse ka eliminaciji

Košarkaši Milvoki Baksa pobijedili su Boston Seltikse 110:107 u petoj utakmici polufinala Istočne konferencije za vođstvo 3:2.

Izabranici Majka Budenholzera odigrali su fenomenalnu posljednju četvrtinu u kojoj su uspjeli da nadoknade četrnaest poena zaostatka, a šest u posljednja dva minuta. Seltiksi imali su sve u svojim rukama, prednost 105:99 u završnici i šansu da preokrenu seriju, međutim, izuzetno loša završnica koštaće ih pobjede u petoj utakmici.

Tragičar Bostona je Markus Smart koji je prvo promašio polaganje na osam sekundi do kraja, a zatim je izgubio loptu u posljednjem napadu, odnosno Džru Holidej mu je ukrao. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Janis Adetokunbo sa 40 poena, 11 skokova i tri asistencije, Holidej je ubacio 24 i uz to je imao osam skokova i osam asistencija, dok je Portis imao 14 poena i 15 skokova.

U vjerovatno ključnoj utakmici za ishod serije viđena je fenomenalna košarka. Boston se uglavnom nalazio u prednosti, pogotovo u drugom poluvremenu, ali neiskustvo ekipe Imea Udoke koštala je Seltikse boljeg rezultata.