Golden Stejt Voriorsi savladali su u svom “Čejs Centru” ekipu Hjuston Roketsa u desetom kolu regularnog dijela sezone NBA lige rezultatom 120:107, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica ubacio je devet poena, uz po dva skoka i asistencije.

Voriorsi su bili favoriti pred početak ove utakmice i to su uspjeli da dokažu i na terenu, rutinskom pobjedom rezultatom 120:107, predvođeni Džordanom Pulom.

On je meč završio sa 25 poena, dok je prva zvijezda Stef Kari postigao 20 uz 3 ukradene lopte. Na drugoj strani je Džejšon Tejt bio najistaknutiji sa 21 poenom, Daniel Tajs je ubacio 14, a Alperen Šengun 12.

Kroz cijelu prvu četvrtinu gosti iz Hjustona prednost su imali samo pri rezultatu 2:0 i 4:2, nakon čega su se Voriosi 9:0 serijom odvojili na 11:4, te istu prednost zadržali kroz prostali period prve dionice koji su završili s prednošću od 37:32.

Sredinom drugog kvartala Roketsi su uzvratili 9:0 seriju i stigli do druge, te ujedno i posljednje prednosti na meču, tada je bilo 49:45. Sve nakon toga bilo je u znaku odlično raspoložene domaće ekipe koja je na poluvrijeme otišla s prednošću od 69:61.

Kroz treći period igre Voriorsi su dodali gas i značajno se odvojili od rivala. Prvo su sredinom te četvrtine ustabilili dvocifrenu prednost, a potom ulaz u posljednju krunisali sa +20 razlikom (103:83).

Posljednjih 12 minuta igre bila je stvar rutine za domaći tim koji je održavao svoju prednost i na koncu slavio sa 120:107.