Košarkaši Širokog savladali su ekipu Proma rezultatom 93:78 u okviru 13. kola Lige BiH u košarci. Najefikasniji na meču bili su Luka Božić i Šejn Džastin Getling sa po 22 poena.

Promo je u ovom meču bio oslabljen neigranjem Dilana Karla koji je odsutan zbog bolesti, dok je Entoni Edžer morao da otputuje zbog smrtnog slučaja u porodici. Sa druge strane u ekipi Širokog falio je kapiten Josip Bilinovac koji je testiran pozitivno na virus korona.

Na startu ove utakmice igralo se poprilično tvrdo, a do prve osjetnije prednosti došli su domaći košarkaši kada je Ivo Ćavar pogodio uz faul i onda je iskoristio dodatno slobodno bacanje (13:7). Četiri minuta prije kraja Luka Božić je doveo domaćina na prvu dvocifrenu prednost na meču (20:10), a na kraju prve četvtine bilo je 28:17.

Furiozno su nastavili košarkaši Širokog a nakon dvije minute u nastavku na semaforu je bilo 38:20. Dobro su održavali prednost košarkaši Širokog, a tri minuta pred kraj prvog poluvremena poenima Ivana Galića domaći su poveli sa velikih +21 (47:26). Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 53:30.

U drugom poluvremenu nastavilo se igrati istim tempom a prednost Širokog je rasla do sredine treće četvrtine koja je dosegla i velikih +29 (59:30). Kako se približavao kraj trećeg kvartala tako su izabranici Bobana Ninića uspjeli da dođu do daha i da ublaže ovaj rezultat pred start posljednje četvrtine (71:53).

Posljednja četvrtina nije donijela preveliko uzbuđenje, od samo početka mini-serijom od 5:0 Široki je nagovijestio pobjednika ovog meča, a konačan rezultat na kraju bio je 93:78.

Široki, (VIDEO) Božić i Čolak vodili Široki do pobjede nad Promom

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Luka Božić sa 22 poena, njega je pratio Mateo Čolak sa poenom manje, dok je u poraženoj ekipi Getling ubacio 22 poena.

U narednom 14. kolu Lige BiH Široki će igrati protiv Slobode, dok će Promo igrati protiv Leotara.

ŠIROKI – PROMO 93:78 (28:17, 25:13, 18:23, 22:25)

Široki: Ivanov 7, Kučan 11, Vucić 9, Ćavar 11, Božić 22, Čolak 21, Miletić 0, Galić 4, Damjanović 0, Vujanović 8.

Promo: Getling 22, Alkić 5, Aleksandar Ilić 14, Pendić 16, Mulomerović 8, Uroš Ilić 13, Čavak 0.