Credit: Troy Wayrynen-USA TODAY Sports/Reuters

Sinoć su u okviru NBA lige odigrana tri meča.

Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić odigrao je dobru partiju u porazu Portland Trejlblejzersa od Los Anđeles Klipersa rezultatom 117:109 i postigao dabl-dabl učinak sa 15 poena i 13 skokova, a dodao je i još šest asistencija.

Klipersi su uspjeli u prvoj četvrtini da se odvoje na sedam poena razlike, koliko je bilo nakon 12 minuta igre, ali su Trejlblejzersi u drugoj dionici uspjeli da stignu tu prednost i sa egal rezutatom odu na poluvrijeme.

U nastavku “Oštrice” su uspjele i da dođu do prednosti, ali je ona kratko trajala, pošto su Klipersi ponovo preokrenuli, te od sredine treće dionice nisu ispuštali prednost i na kraju slavili rezultatom 117:109.

Uz Nurkića, u redovima poraženog tima raspoložen je bio Demijan Lilard koji je ubacio 27 poena, imao još pet skokova i šest asistencija.

U pobjedničkom timu dominirao je Pol Džordž sa 24 poena, devet skokova i sedam asistencija, a pratio ga je Redži Džekson sa jednim poenom manje.

Ostali rezultati NBA lige:

• Filadelfija Seventisiksersi – Milivoki Baksi 109:118 (Maksej 31p, Adetokunbo 31p)
  • Juta Džezeri – Atlanta Hoksi 110:98 (Mičel 27p, Huerter 28p)