Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su Bostone Seltikse 107:104 zahvaljujući poenima Luke Dončića u posljednjoj sekundi, dok su u drugom meču Portland Trejlblejzersi bili bolji od Los Anđeles Lejkersa sa 105:90, a odličnu partiju je odigrao Jusuf Nurkić.

U noći između subote i nedjelje odigralo se pet utakmica NBA lige, a najzanimljiviji su bili oni dueli između Dalas Maveriksa protiv Boston Seltiksa, te između Portland Trejlblejzersa koji su odmjerili snage sa Los Anđeles Lejkersima.

Utakmica između Dalas Maveriksa i Boston Seltiksa je počela i završila poenima Luke Dončića. Odlično je otvorio prvu četvrtinu, a njegov tim je već nakon prvih 12 minuta imao +14, dok je ta prednost do kraja poluvremena bila i +17 (57:40).

Međutim, gosti su se probudili u drugom poluvremenu, zaigrali mnogo agresivnije i na krilima Džejsona Tejtuma i Denisa Šrudera došli do egal završnice.

Seltiksi su okrenuli totalno rezultat i poveli 104:102 u samoj završnici meča, a nakon toga su Maveriksi došli do izjednačenja Kristapsa Porzingisa na minut do kraja, pa su obje ekipe imale još po jedan napad do kraja koji nije bio iskorišten.

Ali, nakon promašenog šuta od strane Markusa Smarta, Dončić je uhvatio loptu i poveo je prema protivničkoj polovini. Vrijeme je isticalo, on je već bio u nezgodnoj situaciji, okružen trojicom igrača. Iz ćoška je bacio loptu u posljednjoj sekundi i pogodio veoma težak šut za pobjedu Maverksa.

On je na meč završio sa 33 poena, a dodao je i devet skokova i pet asistencija, dok je u ekipi Seltiksa pomenuti Tejtum bio najbolji pojedinac sa 32 poena, 11 skokova i dvije asistencije.

U drugom meču je blistao Jusuf Nurkić u pobjedi Portland Trejlblejzersa protiv oslabljenih Los Anđeles Lejkersa 105:90. Njegov tim nije imao nikakvih problema tokom cijelog meča.

Predost se tokom cijelog meča samo povećavala, imali su u jednom momentu i +34 (93:59), tokom treće dionice. Do kraja su Lejkersi zaigrali nešto konkretnije, ali nedovoljno za bilo kakvo iznenađenje.

Na tom meču je dominirao Nurkić, odigrao odličan meč koji je završio sa 15 poena i čak 17 skokova za nešto više od 21 minuta provedenog na terenu.

Najefikasniji kod Portlanda je ipak bio Demijan Lilard sa 25 postignutih poena, dok je kod Malik Monk postigao svega 13 kod Lejkersa, a meč je zbog lakše povrede propustio Lebron Džejms.

Odličnu utakmicu je imao i Bogdan Bogdanović, koji je u porazu Atlante Hoksa od Finiks Sansa 121:117 bio jedan od boljih igrača gostujuće ekipe. On je meč završio sa 18 poena, a dodao je i sedam skokova za nešto više od 27 minuta provedenih na parketu.

Najbolji kod Hoksa bio je Tre Jang sa 31 poenom i 13 asistencija, dok je u pobjedničkoj ekipi Devin Buker bio nezaustavljiv sa 38 poena, a opširnije možete pročitati OVDJE.

Ostali rezultati:

• Majami Hit – Juta Džez 118:115 (Tajler Hiro 29p – Donovan Mičel 37p)
  • Filadelfija Seventisiksersi – Čikago 114:105 (Džoel Embid 30p, 15sk – Zek Lavin 32p)
  • Finiks Sans – Atlanta Hoksi 121:117 (Devin Buker 38p – Tre Jang 31p, 13as)