Fudbaleri Švajcarske savladali su sa 1:0 selekciju Kameruna u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Švajcarska je na početku imala kontrolu, ali nije mogla da stvori dobru šansu. Fenomenalnu loptu u desetom minutu u prostor je dobio Brajan Mbeumo, ali je šutirao iskosa direkt u Jana Somera koji je postavio ruke da zaštiti lice i odbrani udarac. Lopta se odbila do Karla Toko Ekambija, ali je napadać Liona uprkos dobroj poziciji šalje preko gola.

Pet minuta kasnije Erik Čupo Moting je izašao sam pred Somera, no golman Švajcarske je to odbranio. Imali su Kamerunci još nekoliko pokušaja, a onda je u 41. minutu Čupo Moting dobio loptu na desetak metara, ipak taj šut je izblokirao Niko ElvediManuel Akandži je imao šansu u sudijskoj nadoknadi kada je bio najviši poslije skoka, ali je taj šut otišao pored gola.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Đerdan Šaćiri je prošao po desnoj strani i ubacio u petarac, gdje se našao Bril Embolo koji je uspio da matira Andrea Onanu za 1:0. Igrač Švajcarske nije slavio pošto je inače rođen baš u Kamerunu.

Onda je Andre Anguisa pokušao glavom na drugoj strani poslije centarušta jednog od njegovih saigrača, ipak Somer je opet bio na pravom mjestu. Gotovo ista akciju kao kod gola odigrali su Švajcarci, samo što je sada Onana uspio da odbrani šut Rubena Vargasa

Poslije toga su Švajcarci umirili ritam utakmice, s tim da su Kamerunci pokušavali stalno da ugroze gol protivnika, ipak nisu mogli da stvore konkretnu šansu. Haris Seferović je imao sjajnu šansu u 95. minutu, ali je njegov šut uspio da zaustavi Žan-Čarls Kastaljeto. Više nije bilo promjena i duel je završen rezultatom 1:0 za Švajcarsku.

U drugom meču ove grupe večeras se od 20 časova sastaju Brazil i Srbija, a u drugom kolu će igrati Srbija – Kamerun i Švajcarska – Brazil.