Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su ekipu Memfis Grizlisa sa 121:118 (29:24, 33:32, 25:34, 34:28) i tako su stigli do prve pobjede u novoj sezoni NBA lige.

Nakon poraza od Finiks Sansa i Golden Stejt Voriorsa, tim iz Los Anđelesa je upisao prvi trijjumf u sezoni. U meč su bolje ušli igrači Grizlisa, koji su na startu imali vođstvo od 17:7. Lejkersi su to počeli da smanjuju, prvo na 17:12, a zatim je Entoni Dejvis izjednačio na 22:22. Vođstvo domaćinu donio je Karmelo Entoni poenima za 26:24, da bi onda dao i trojku za 29:24.

Sjajnu igru iz prve četvrtine, igrači Lejkersa su prenijeli i u drugu, te su tako ubrzo stigli do prednosti od 39:28. Prišli su gosti na 41:34, no domaći tim je zahvaljujući raspoloženom Entoniju održavao dvocifrenu prednost (46:36). Ipak Grizlisi su uspjeli da se vrate u meč i smanje zaostatak na 54:50, da bi Rasel Vestbruk odgovorio svojom serijom za 59:50, a Dža Morant je na kraju prvog poluvremena dao trojku za 61:56.

Početkom drugog poluvremena Grizlisi su krenuli su seriju i uspjeli su da preokrenu na 65:64, ali je Dejvis uzvratio trojkom za 67:65, a na isti način je Džeren Džekson doveo tim iz Memfisa u vođstvo od 70:69. Održavali su gosti par minuta prednost, da bi onda Entoni trojkom preokrenuo na 80:77.

Otišli su Grizlisi na 88:84, a u posljednju četvrtinu se ušlo s rezultatom 90:87. Lebron Džejms je postigao trojku na početku četvrte četvrtine za 90:90 i zatim se igralo koš za koš, dok nije Entoni podsjetio na svoje najbolje dane i sa dvije trojke odveo Lejkerse na 100:94. Džejms je održavao tu prednost, a Morant je pokušavao da uhvati zaostatak (108:106).

Lejkersi su poveli sa 113:106, a Grizlisi su prišli na 113:112, da i Morant promašio ključna slobodna bacanja za produžetke i završilo je 121:118.

Najefikasniji na meču bio je Dža Morant sa 40 poena i deset asistencija, na drugoj strani Karmelo Entoni je imao 28 poena, Entoni Dejvis 22 poena.

Ostali rezultati:

• Hjuston Roketsi – Boston Seltiksi 97:107 (Džejlen Grin 30p – Džejson Tejtum 31p)
  • Njujork Niksi – Orlando Medžik 104:110 (Džulijus Rendl 30p, 16sk – Kol Entoni 29p, 16sk)
  • Oklahoma Siti Tander – Filadelfija Seventisiksersi 103:115 (Šaj Gildžijus Aleksander 29p – Set Kari 28p)
  • Sakramento Kingsi – Golden Stejt Voriorsi 107:119 (Harison Barns 24p – Stef Kari 27p, 10as)