Memfis Kari

Memfis Grizlisi su i dalje u plej ofu. Tim iz Tenesija savladao je Golden Stejt u petom meču 134:95 i smanjio skor na 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije u NBA ligi.

Iako lišeni usluga najboljeg igrača Dža Moranta, Grizliji su od početka meča nametnuli svoj tempo. Napadački su potpuno uništili Golden Stejt. Već poslIJe prve dionice su imali plus deset, a kada je poluvrijeme okončano 77:50, bilo je jasno da se serija vraća u San Francisko.

U trećoj četvrtini razlika je u jednom trenutku bila nevjerovatnih plus 55 (119:64). U posljednjih 12 minuta rezervisti Golden Stejta su uspjeli da svedu razliku na “pristojnih” 39 poena minusa.

U pobjedničkom timu Bejn, Džekson i Džons su ubacili svi po 21 poena, a dvocifreni su bili i Bruks (12), Klark (11), Vilijams (11) i Melton (10).