U okviru 15. kola Premijer lige BiH Zrinjski je na Grbavici savladao Željezničar sa 3:0, a trener pobjedničke ekipe Sergej Jakirović rekao je da nije zadovoljan prvim poluvremenom, ali da su se posložili na poluvremenu i zasluženo slavili.

Prvo poluvrijeme na Grbavici je bilo bez golova, dok su u drugom dijelu gosti postigli tri gola i na kraju došli do ubjedljive pobjede.

”Mislim da smo na kraju zasluženo pobijedili, ali prvo poluvrijeme nisam bio toliko zadovoljan našom igrom. Previše smo žurili, bili smo nestrpljivi, nismo dobro koristili međuprostor. Mislim da smo imali samo jednu šansu preko Nemanje Bilbije” – rekao je Jakirović i nastavio:

”Međutim, u drugom poluvremenu smo se posložili, puno nam je pomogao prvi gol koji smo dali. Poslije toga smo imali kontrolu nad utakmicom, osim slobodnog udarca Samira Bekrića koji je naš golman Antonio Soldo fantastično odbranio. Na kraju smo priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili”.

U narednom kolu Zrinjski će gostovati Borcu, a Željezničar Rudaru. Detaljan tok današnjeg meča sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti OVDJE.