Sinoć je u NBA ligi na rasporedu bilo pet utakmica

Juta Džezeri pobijedili su noćas na svom parketu ekipu Denver Nagetsa rezultatom 122:110 i na taj način ekipi iz Kolorada nanijeli drugi uzastopni poraz u NBA ligi.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je zbog povrede koljena meč završio dva minuta prije kraja prvog poluvremena.

Njegova ekipa je u trenutku povrede imala rezultatski egal, koji su održavali i u trećoj dionici. Međutim, kada se prelamalo Nagetsi nisu mogli da računaju na poene prošlogodišnjeg MVP-a, te su igrači domaćeg tima ubrzo stigli do dvocifrene prednosti.

Jokić je za 15 minuta na terenu upisao je 24 poena (8/9 iz igre, 3/3 za tri), uz po šest skokova i asistencija. Vil Barton je u porazu svog tima dodao 21 poen uz četiri skoka, dok je Eron Gordon postigao poen manje uz sedam skokova.

Rudi Gober je ostvario dabl-dabl učinak od 23 poena i 16 skokova. Donovan Mičel je postigao poen manje uz šest asistencija, a Džordan Klarkson je dodao 19 poena.

Golden Stejt Voriorsi su savladali Oklahoma Siti Tandere rezultatom 106:98.

U sudaru dva srpska košarkaša Nemanje Bjelice i Alekseja Pokuševskog slavio je onaj iskusniji, ali ni jedan ni drugi nisu pružili svoje najbolje partije.

Ratnici” su meč prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili sa 16 poena razlike, od čega se Tanderi nisu uspjeli vratiti.

Stef Kari je postigao 23 poena uz po šest skokova i četiri asistencije. Endru Vigins je dodao dva poena manje, uz po četiri skoka i asistencije. Bjelica je na parketu proveo sedam minuta i za to vrijeme upisao dva poena i dva skoka.

S druge strane Šaj Gildžoz Aleksander je postigao 30 poena, imao jedan skok i četiri asistencije. Pokuševski je za 18 minuta ubacio devet poena, te imao još četiri skoka i jednu asistenciju.

Ostali rezultati NBA utakmica u noći sa ponedjeljka na utorak:

• Njujork Niksi – Filadelfija Seventisiksersi 112:99 (Tobajas Heris 19p; Kemba Voker 23p)
  • Dalas Maveriksi – Hjuston Roketsi 116:106 (Dončić 26p; Erik Gordon 22p)
  • San Antonio Sparsi – Los Anđeles Lejkersi 121:125 (Džejkob Poeltl 27p, Entoni Dejvis 35p)