U noći između nedjelje i ponedjeljka, Denver Nagetsi su na svom parketu savladali Portland Trejlblejzerse sa 124:95 (33:18, 34:35, 24:26, 33:16).

Franšiza iz Kolorada je stigla do devetog trijumfa iz 13 odigranih susreta, dok su njihovi protivnici zabilježili šesti poraz iz 14 utakmica.

Nagetsi su odlično otvorili meč i nakon prvih 12 minuta su vodili sa 33:18. Trejlblejzersi su odigrali napadački bolju drugu dionicu, međutim u odbrani i dalje nisu bili na željenom nivou, pa se na veliki odmor otišlo sa 67:53 za domaćine.

Gosti su dodatno smanjili zaostatak u trećoj četvrtini, ali izabranici Majkla Melouna su se ponovo razgoropadili u četvrtoj, gdje su se potpuno odlijepili i u konačnici ubjedljivo slavili sa 124:95.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 28 poena, čemu je za 28 minuta na parketu dodao po devet skokova i asistencija. Na drugoj strani, Si Džej Mekolum je postigao 21 poen, a Jusuf Nurkić je duel završio sa četiri poena, šest skokova i jednom asistencijom.

Ostali rezultati:

• Los Anđeles Lejkersi – San Antonio Sparsi 114:106 (Dejvis 34p; Džonson 24p)
  • Atlanta Hoksi – Milvoki Baksi 120:100 (Jang 42p; Adetokunbo 26p)
  • Šarlot Hornetsi – Golden Stejt Voriorsi 106:102 (Bridžis 22p; Vigins 28p)
  • Hjuston Roketsi – Finiks Sansi 89:115 (Vud 17p; Buker 26p)
  • Oklahoma Siti Tander – Bruklin Netsi 96:120 (Gildžus-Aleksander 23p; Durent 33p)
  • Los Anđeles Klipersi – Čikago Bulsi 90:100 (Džordž 27p; Derozan 35p)