Denver Nagetsi sinoć su u okviru NBA lige poraženi od Filadelfija Seventisiksersa rezultatom 103:89.

Filadelfija Seventisiksersi su igrali bez Džoela Embida, koji je bio pozitivan na virus korona i nalazi se u izolaciji, pa tako nismo dobili duel Kamerunca i Nikole Jokića ni poslije dvije godine, pošto su se posljednji put sastali 10. decembra 2019. godine. Gosti su bili i bez Denija Grina i naravno Bena Simonsa, ali to Negetsi nisu usojeli da iskoriste, koji su igrali bez Majkla Portera Džuniora i odavno odsutnog Džamala Mareja.

Jokić je dominirao u prvom poluvremenu i ubacio čak 27 poena, međutim u nastavku je samo pet puta šutnuo na koš i svih pet puta promašio. Dodao je samo još tri poena sa linije za slobodna bacanja.

Seventisiksersi su dobrom odbranom zaustavili Nagetse na svega 17 poena u trećoj četvrtini, dok je u napadu bekovski tandem Meksi – Set Kari bio nerješiva enigma za bekove Nagetsa. Otišli su na +18 pred četvrtu četvrtinu i povratka nije bilo. Završnicu utakmice Jokić je ostao na klupi.

Seventisikserse su do pobede predvodili Tajris Meksi sa 22 i Set Kari sa 20 poena. Tobajas Heris dodao je 17, Čarls Bejsi i Šejk Milton po 12, dok je Nijang ubacio 11 poena.

Jokić je za 35 minuta na parketu ubacio 30 poena, uz šut za dva 7/13, za tri 3/4 i za linije za slobodna bacanja 7/9. Dodao je i sedam asistencija i jednu blokadu, uz samo jednu izgubljenu loptu.