(VIDEO) Kraj evropskog puta za Dinamo, Žiru i Krunić odveli Milan u narednu fazu

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Dinama sa 2:1, dok je Milan pobjedom nad Salzburgom od 4:0 osigurao plasman u osminu finala Lige šampiona.

Tim iz Zagreba imao je još teoretsku šansu da se plasira u Ligu Evrope i to im je dobro krenulo kada je Bruno Petković u sedmom minutu dao gol za vođstvo od 1:0. Ipak Rahim Sterling je izjednačio na 1:1 u 18. minutu, a preokret domaćem timu donio je Denis Zakarija u 30. minutu. Tako je Dinamo završio svoj evropski put za ovu godinu sa ukupno četiri osvojena boda.

Mnogi mediji su utakmicu između Milana i Salzburga najavljivali kao potencijalno najzanimljiviju, jer su igrali za prolaz u narednu fazu. Ipak ništa od toga nije bilo pošto je Olivije Žiru doveo domaće u vođstvo od 1:0 u 14. minutu.

Onda je na startu drugog poluvremena u 46. minutu Francuz dobio loptu od Ante Rebića i prebacio je na peterac gdje se našao Rade Krunić koji je zatresao mrežu protivnika za 2:0. Na 3:0 je povisio svojim drugim golom Žiru u 57. minutu, a Žunior Mesajas je u 91. minutu postavio konačnih 4:0. Tako će u osminu finala Lige šampiona iz ove grupe ići Čelsi i Milan, a Salzburg nastavlja učešće u Ligi Evrope.