U okviru četvrtog kola Lige BiH, Leotar je na svom parketu savladao Mladost sa 90:87. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Božo Đurasović sa 25, a pratio ga je Dejan Šakotić sa 18 postignutih poena.

Nakon četiri odigrane runde, Trebinjci su zabilježili treći trijumf, a Mrkonjićani treći poraz u domaćem šampionatu.

Kao što rezultat pokazuje, utakmica je bila izuzetno neizvjesna, a odlučena je bukvalno u posljednjim trenucima, kada je Stevan Krtinić pogodio dalekometnu trojku sa zvukom sirene i tako odveo svoj tim do slavlja.

Leotar, (VIDEO) Krtinić fantastičnom trojkom sa zvukom sirene donio trijumf Leotaru u trileru protiv Mladosti

Gojko Sudžum je doveo Mladost do početnog vođstva od 2:0, a Leotar je do svoje prve uspješne realizacije došao nakon minut i po preko Bože Đurasovića, koji je pogodio trojku.

David Maran je sa linije slobodnih bacanja vratio rezultatski plus na stranu Mrkonjićana, a onda je uslijedila dobra serija Trebinjaca, koji su se nakon pogotka Dejana Šakotića na polovini perioda odvojili na +11 (17:6). Ipak, gosti su uspjeli uzvratiti preko dobre serije Miljana Markovića, Nemanje Miloševića i Marana, a na prvu pauzu se otišlo sa 22:18 za izabranike Marka Ičelića.

Milan Munižaba, novi član Mrkonjićana, otvorio je drugu dionicu trojkom za 22:21, a na isti način mu je nešto kasnije uzvratio Stevan Krtinić. Maran i Munižaba su držali goste u priključku, ali nisu uspijevali preokrenuti jer su Trebinjci uvijek imali odgovor.

Šakotić je bio veoma napadački raspoložen i njegovi poeni su bili najveći razlog zbog čega je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 45:40 u korist Leotara.

Početak drugog poluvremena je na obje strane donio lošu realizaciju, koju je prekinuo iskusni Dejan Ćup, tako smanjivši na 45:42. Mladost je nastavila sa nešto konkretnijom igrom, a Maran je polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja izjednačio na 47:47. Potom su uslijedili poeni Marka Raičevića i Bože Đurasovića, kojima su se pridružili Nikola Đurasović i Šakotić, pa je Leotar otišao na +7 (56:49).

Ipak, Mrkonjićani su ponovo smogli snage da uhvate priključak. Maran je atraktivno pogodio uz faul i iskoristio dodatno bacanje za 58:55, a tandem Sudžum-Marković je nešto kasnije poravnao na 63:63. U posljednjem posjedu u trećoj četvrtini, Božo Đurasović je pogodio dalekometnu trojku za 66:63 i tako se ušlo u finalni kvartal.

Munižaba i Sudžum su preokrenuli na 67:66, a Božo Đurasović je ponovo bio taj koji je van linije 6,75m donio uspješnu realizaciju svojoj ekipi. Đorđije Ninković je zbog problema sa ličnim greškama napustio parket, a isto je poslije učinio i Nikola Jeftić, tako da su domaćini nastavili susret bez klasičnog centra.

Uglavnom se igralo koš za koš, a nakon što su Marković i Božo Đurasović izmijenjali pogođene trojke, u posljednjih minut i deset sekundi se ušlo neriješenim rezultatom (83:83). Trebinjci su ofanzivnim skokom i borbenošću nakon promašenih slobodnih bacanja osigurali novi napad, međutim nisu ga iskoristili i Sudžum je to iskoristio u kontri za 85:83.

Šakotić je zatim poravnao na 85:85, a Nikola Đurasović je na drugoj strani faulirao Sudžuma, koji je sa penala doveo svoju ekipu do +2 (87:85). Trebinjci su imali posljednji posjed, u kome je Sudžum napravio prekršaj nad Božom Đurasovićem, koji je bio staložen za 87:87 na devet sekundi do kraja.

Munižaba je promašio trojku, a domaćinima je ostalo nekoliko sekundi. Lopta je došla do Krtinića, a on se podigao na šut i pogodio dalekometnu trojku te tako donio veliko slavlje svojoj ekipi, koja je trijumfovala sa 90:87.

U narednom kolu, Leotar će gostovati Sparsu, a Mladost na svom parketu dočekuje Bratunac.

LEOTAR – MLADOST 90:87 (22:18, 23:22, 21:23, 24:24)

Leotar: Miljenović 3, B. Đurasović 25, Raičević 15, Aleksić 2, Milidragović 3, Ninković 4, Šakotić 18, Jeftić 2, Milanović 0, N. Đurasović 8, Krtinić 10

Mladost: Milošević 16, Munižaba 10, Marković 16, Jotić 0, Maran 20, Ćup 6, Sudžum 19

Sudije: Čavara, Nikšić, Lovrić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.