U noći između nedjelje i ponedjeljka odigrano je pet utakmica u NBA ligi, a najzanimljiviji je bio onaj gdje su Los Anđeles Lejkersi u gostima savladali Detroit Pistonse rezultatom 121:116.

Ekipa Los Anđeles Lejkersa je uspjela da prekine loš niz od tri uzastopna poraza, o čemu je ranije govorila i zvijezda ovog tima Lebron Džejms, što možete pročitati OVDJE.

Oni su pobijedili Detroit Pistonse na gostujućem parketu, a utakmicu je otvorio upravo Džejms sa početnim poenima. Do kraja prve dionice Lejkersi su kontrolisali meč i imali vođstvo od četiri poena razlike (30:26).

Domaći tim je zaigrao nešto bolje u drugoj četvrtini. Prvu su preko Frenksa Džeksona došli do preokreta na početrku, da bi se krajem prvog poluvremena preko četiri uzastopne trojke sjajnog Džeremi Grenta odvojili na +7 (68:61).

U trećoj četvrtini se desio incident između Džejmsa i Ajzee Stjuarta. Najbolji košarkaš Lejkersa je udario laktom u glavu Stjuarta, nakon čega je isključen, a u tom trenutku je imao 10 poena, pet asistencija i jedan skok pri rezultatu 80:66 u korist Pistonsa.

Do kraja trećeg kvartala, Pistonsi su imali ozbiljnu prednost od 15 poena (99:84).

Međutim, odigrali su Lejkersi odlučno u posljednjoj četvrtini. Briljantnom igrom je prvo izjednačio Rasel Vestbruk, a već u narednom napadu je Entoni Dejvis donio prednost Lejkersima nakon dugo vremena (113:111).

Do kraja su domaći pokušali preko Grenta da stignu prednost, ali bez pomoći ostatka ekipe sjajni Grent nije mogao sve sam, pa su Lejkersi na kraju slavili rezultatom 121:116.

Najefikasniji kod Lejkersa je bio Dejvis sa 30 poena, 10 skokova i šest asistencija, a pratio ga je i Vestbruk sa 26 poena, 10 asistencija i devet skokova. U Pistonsima je briljirao Grent sa 36 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Lejkersi su time došli do devete pobjede, a imaju i isto toliko poraza u dosadašnjem dijelu NBA sezone, dok su Pistonsi sada na omjeru od samo četiri pobjede i 12 poraza.