Fudbaleri Real Madrida savladali su ekipu Ajntraht Frankfurta sa 2:0 u finalu Superkupa Evrope u Helsinkiju.

Kako se očekivalo tako je i završio ovaj duel između osvajača Lige šampiona i Lige Evrope. Nijemci su bili oslabljeni i za Filipa Kostića koji će postati novi član Juventusa, a Madriđanima je ovo peti osvojeni trofej čime su se izjednačili sa Barselonom i Milanom. Nakon greške Ferlanda Mendija do lopte je došao Daiči Kamada i izašao je sam ispred Tiba Kurtoe u 14. minutu, ipak njegov šut je Belgijanac zaustavio.

Tri minuta kasnije Federiko Valverde je dodao do Karima Benzeme, ovaj do Vinisijusa Žuniora, no njegov šut je ispred gola zaustavio Tuta. Madriđani su stigli do vođstva u 37. minutu, kada je poslije kornera Benzema dodao do Kazemira, a ovaj je vratio do Davida Alabe koji je bez većih problema postigao gol za 1:0.

Španci su u 61. minutu mogli udvostručiti prednost, no prečka se ispriječila nakon šuta Kazemira. Ipak četiri minuta kasnije Vinisijus je proletio po lijevoj strani i pronašao je Benzemu koji je nastavio sjajnu golgetersku seriju iz prošle sezone i povećao je rezultat na 2:0.

Nakon toga opao je ritam meča i igrači Karla Anćelotija su počeli da privode utakmicu kraju. Tako je Real Madrid nakon prvenstva Španije i Lige šampiona osvojio i treći trofej ove godine.