Foto; USA Today Sports/Reuters Photo

Dalas Maveriksi rezultatom 112:85 savladali su Memfis Grizlise.

Luka Dončić bio je prvo ime susreta između Maveriksa i Grizlisa kojeg su košarkaši iz Dalasa dobili rezultatom 112:85 (25:29, 25:26, 34:18, 28:12)

Košarkaši Memfis Grizlisa na domaćem su terenu dosta dobro otvorili meč protiv Maveriksa i u prve četiri minute stigli do prednosti od osam koševa razlike (14:6), da bi potom istu održavali do kraja prve četvrtine koju su dobili sa 29:25.

Tek sredinom druge etape Maveriksi su uspjeli doći do prvog izjednačenja rezultata (37:37), a onda i prve prednosti (46:44), ali je potom domaći tim ponovo dodao gas i na poluvrijeme otišao s prednošću od 55:50.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku na terenu. Maveriksi su prvo došli do prednosti od 63:62, nakon čega su Grizlisi vratili vođstvo sljedećim poenom, ali je to ujedno bio i posljednji put da je rezultat bio na njihovoj strani. Uslijedila je odlična sekvenca ekipe iz Dalasa koja je u posljednju četvrtinu ušla s rezultatom 84:73.

Gdje su stali u trećoj, tu su nastavili u četvrtoj etapi igrači Maveriksa koji su na polovini posljednjeg perioda igre imali 20 poena prednosti (99:79). Njihova je prednost potom rasla i do rekordnih +31 na ovom meču (110:79), da bi meč u konačnici bio okončan rezultatom 112:85.

Dončić je sa 27 poena, 12 skokova i deset asistencija bio najbolji na susretu, dok je Grizlise predvodio Dža Morant sa 19 poena, pet skokova i osam asistencija.