Denver Nagetsi su sinoć u okviru NBA lige poraženi od Orlando Medžika rezultatom 113:108.

Nagetsi su igrali 40 minuta bolju košarku od Medžika, međutim sve su prosuli u samom finišu kada su došli do poraza. Franšiza iz Kolorada je već u prvih 12 minuta imala prednost od 16 poena, a tom razlikom se i otišlo na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini Nagetsi su i dalje imali pristojnu razliku u odnosu na tim iz Orlanda, da bi preokret uslijedio u posljednjih nekoliko minuta posljednje dionice.

Uprkos tome što je prvo vođstvo stekao tek na minut i 45 sekundi do kraja, domaćin je slavio u dramatičnoj završnici, tako što je Vil Barton promašio trojku za produžetak na 2,9 sekunde prije isteka, prije potvrde sa penala Kola Entonija. Nešto ranije, srpski centar Nikola Jokić je na 46 sekundi prije kraja napravio korake i prokockao napad Nagetsa.

Upravo je Entoni bio najefikasniji sa 24 poena, uz osam uhvaćenih lopti i sedam završnih dodavanja, Vendel Karter je dodao 18, a Franc Vagner 15. Kod Nagetsa Monte Moris je imao 22, a Aron Gordon 17 u prvom povratku od trejda iz Orlanda. Srpski centar je odigrao jednu od najslabijih poenterskih partija u sezoni i meč u Orlandu završio sa 18 poena (7/19), bez pogođene trojke iz pet pokušaja uz 15 skokova i sedam asistencija.

Ostali rezultati NBA lige:

Indijana Pejsersi – Atlanta Hoksi 111:114 (Brongdon 27p, Jang 33p)
Vašington Vizardsi – Minesota Timbervulsi 115:107 (Harel 27o, Tauns 34p)
Boston Seltiksi – Filadelfija Seventisiksersi 88:87 (Tejtum 26p, Kari 17p)
Majami Hit – Klivlend Kavalirsi 85:111 (Hiro 21p, Lov 22p)
Milivoki Baksi – Šerlot Hornetsi 127:125 (Adetokunbo 40p, Bol 36p)
Nju Orleans Pelikansi – Dalas Maveriksi 107:139 (Ingram 29p, Dončić 28p)
Oklahoma Siti Tanderi – Hjuston Roketsi 110:114 (Gildžus-Aleksander 29p, Tejt 32p)
Los Anđeles Klipersi – Sakramento Kingsi 115:124 (Kenard 19p, Foks 24p)