(VIDEO) Nesvakidašnja odluka VAR-a: Poništen gol Benzeme

Real Madrid je u 42. minuti poveo sa 1:0 u finalu Lige šampiona, ali je gol poništen.

Dočekao je Karim Benzema dugu loptu i izašao sam ispred Alisona Bekera, no spetljao se pa su ga sustigli odbrambeni igrači Liverpula. U nastavku, Benzema je pokušao da odigra povratnu loptu saigraču, ali se i tu stvorila gužva.

Alison je izašao ispred francuskog napadača, a u gužvi Federiko Valverde je došao do lopte. Nakon “flipera”, ona se od Fabinja odbila do Benzeme koji je postigao pogodak.

Dugo se gledao VAR, da bi na kraju Florijan Turpan pokazao nedozvoljenu poziciju. Iako je igrač Liverpula bio iza Benzeme i bliži golu, zbog toga što je Francuz bio bliži golu od golmana Alisona, samim tim je igrač Liverpula postao “golman” i za njega nije važilo ofsajd pravilo. Druga, više diskutabilna situacija kod ovog gola jeste činjenica da je lopta kod Benzeme došla nakon što se odbila od Fabinja, no i tu je procijenjeno da je u trenutku kada je Valverde igrao loptom, napadač bio u nedozvoljenoj poziciji.