(VIDEO) Novi Jokićev dabl-dabl u pobjedi Nagetsa

Denver Nagetsi su rezultatom 121:111 pobijedili Sakramento Kingse.

U noći sa petka na subotu Nagetsi su u Denveru savladali Kingse rezultatom 121:111, a najbolji pojedinac utakmice bio je Nikola Jokić koji je ubacio 33 poena i tome dodao deset skokova.

Nagetsi su bolje ušli u meč i u finišu prve četvrtine imali prednost od +15 (35:20), a istu su završili s prednošću od 35:23. Prednost domaćih je dodatno rasla kroz drugi period igre i na šest minuta do poluvremena se podigla na +20 (57:37), ali su Kingsi znali reagovati i na odmor otići sa 66:54.

Ekipa iz Sakramenta kroz treću je dionicu bila uspješniji tim, te je svoj zaostatak povremenu spuštala i na jednocifren broj, ali se u posljednju četvrtinu ipak ušlo sa +11 prednošću domaćih (96:85). Uslijedio je potom novi nalet Nagetsa koji su početkom posljednjih 12 minuta igre imali i rekordnih +21 (108:87), da bi na koncu upisali pobjedu od 121:111.

Jokić je sa 33 poena bio najefikasniji kod domaćih, dok je goste predvodio Dearon Foks sa tri manje.