(VIDEO) Nurkić sa saigračima produžio seriju poraza Nagetsa

Portland Trejlblejzersi su sinoć savladali Denver Nagetse na svom parketu rezultatom 109:100.

Iako je bio najavljen, na terenu nije bilo srpskog centra Nikole Jokića, treći put u nizu, zbog skočnog zgloba. Pored MVP-a lige, Majk Meloun nije računao ni na Majkla Portera i Džamala Mareja.

Portland Trejlblejzersi su od početka meča kontrolisali susret, te tokom druge četvrtine u jednom trenutku stigli i do dvocifrene razlike. Ipak, Nagetsi su u nastavku uspjeli da smanje razliku, ali je to bilo sve koliko su mogli, pa su “Oštrice” mirno privele utakmicu kraju.

Nagetsima je ovo bio peti uzastopni poraz. Trejlblejzersi su, sa druge strane, stigli do četvrte uzastopne pobjede, imaju jednu više od franšize iz Denvera i zauzimaju dvije pozicije više na Zapadu.

Najbolji u njihovim redovima bili su Si-Džej Mekalum sa 32 poena, tri skoka i asistencije, te Demijan Lilard sa 23 poena, tri skoka i pet asistencija. Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić je na terenu proveo 24 minuta i imao šest poena, sedam skokova i tri dodavanja. Jokića su pokušali da zamijene Džejmajkl Grin sa 24 poena i četiri skoka i Monte Moris sa 16 poena.