Sloboda i Velež su remizirali u 16. kolu Premijer lige BiH rezultatom 1:1. Gol za goste postigao je Brandao de Souza, dok je domaćim izjednačenje donio Miloš Zličić.

Susret na “Tušnju” počeo je tako što je domaći tim uručio nagradu svom kapitenu Amaru Beganoviću na 100 odigranih utakmica u dresu Slobode. Loš teren u Tuzli međutim nije dozvolio velik broj prilika u prvom poluvremenu, pa je tako Velež iz jedine u 16. minuti stigao u prednost golom Brandaa de Souze.

Nije u drugom poluvremenu viđeno mnogo atraktivnog fudbala, a u četvrtoj minuti nadoknade Sloboda je golom Miloša Zličića stigla do vrijednog boda na svom terenu.

Sloboda je sa ovim neriješenim rezultatom na reprezentativnu pauzu otišla sa četvrtog mjesta i sa dva boda manje od trećeplasiranog Sarajeva u narednom kolu će igrati na “Koševu”.

S druge strane, Velež je ostao jedno mjesto iznad zone ispadanja, sa dva boda više od Posušja.