(VIDEO) Raspucani Kari i Voriorsi pali u produžetku, solidna partija Bogdanovića u porazu

Odigrano je šest utakmica u noći sa četvrtka na petak u najkvalitetnijoj košarkaškoj ligi na svijetu, a pobjede su upisali Filadelfija Seventisiksersi, Vašingtnon Vizardsi, Njujork Niksi, Juta Džez, Dalas Maveriksi i Memfis Grizlisi.

Atlanta Hoksi su poraženi na gostovanju Vašington Vizardsima 122:111, pa su sada na skoru 3:2, dok je Vašington na 4:1. Bogdan Bogdanović postigao je 14 poena, uz šest skokova, četiri asistencije, jednu ukradenu loptu i bez izgubljene lopte.

Bogdanović je bio dobar u napadu, ali je u odbrani imao problema, posebno kada je morao da čuva najboljeg igrača Vizardsa i prošlosezonskog drugog najboljeg strijelca lige Bredlija Bila.

Posebno se istakao potez kada ga je Bil jednim potezom, tačnije jednim okretom, ostavio na leđima, dok je srpski reprezentativac završio na parketu.

Upravo je Bredli Bil sa 27 poena, 8 skokova i 8 asistencija predvodio Vizardse do pobjede. Montrez Herel je dodao 25 poena i 13 skokova, Kentavijus Kaldvel Poup i Kajl Kuzma su ubacili po 21 poena, dok je dvocifren bio i Davis Bertans sa 10 poena.

Deni Avdija je imao pet poena i pet skokova za 22 minuta na parketu. Kod Hoksa je Džon Kolins bio najbolji sa 28 poena i 12 skokova, Kameron Rediš je dodao 20 i Tre Jang 15 poena i 13 asistencija.

Golden Stejt Voriorsi poraženi su od Memfis Grilisa kod kuće 104:101 poslije odigranog produžetka. Nemanja Bjelica je igrao 13 minuta i ubacio četiri poena, uz četiri skoka, dvije asistencije i ukradenu loptu. Imao je jedno sjajno zakucavanje poslije dobre akcije i kombinacije sa Džordanom Pulom.

Grizlisi su slavili tako što su stigli do velikog preokreta u drugom poluvremenu i nadoknadili -17 iz prve četvrtine. Stef Kari je promašio trojku za pobjedu uz zvuk sirene, a u produžetku je Memfis dobio rezultatom 6:3.

Trenutno najbolji strijelac NBA lige Dža Morent bio je najbolji sa 30 poena, 7 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte. Dezmond Bejn je ubacio 19, Džeren Džekson Džunior 15 i Stiven Adams 20 poena.

Na drugoj strani je Stef Kari ubacio 36 poena, uz 7 skokova i 8 asistencija, dok je Endru Vigins je dodao 16 poena.