(VIDEO) Sjeverni London je crven

Fudbaleri Arsenala slavili su derbiju Sjevernog Londona protiv Totenhema rezultatom 3:1.

“Tobdžije” su vrlo dobro ušle u ovaj susret, a već u trećem minutu je Gabrijel Martineli imao fantastičnu šansu da dovede Arsenal u vođstvo. Međutim, njegov šut je spretno odbranio Ugo Ljoris.

Nastavio je Arsenal da napada i u nastavku, a sve se isplatilo u 20. minutu. Ben Vajt je proigrao Tomasa Partija, a ovaj potegao šut na prvu i postigao fantastičan pogodak.

Malo smirenija igra je uslijedila u nastavku, a onda je Totenhem pokazao inicijativu. U 28. minutu je uslijedio potencijalno opasan napad “Pijevaca”, a u šesnaesterac je ušao Rišarlison.

Brazilac je želio da sam pokuša završiti akciju, ali je u tom momentu veoma nesmotreno uklizao Gabrijel, a Entoni Tejlor nije imao nikakvu dilemu te je pokazao na bijelu tačku.

Siguran je bio Hari Kejn, kojem je ovo bio čak 14. pogodak u derbijima Sjevernog Londona, po čemu je rekorder.

Arsenal je nakon primljenog pogotka ponovo zaigrao agresivnije, a imali su i fantastičnu šansu preko Gabrijela Žezusa koji je odličnih “slalomom” izbacio igrače Totenhema u šesnaestercu, koji su mu na kraju ipak dovoljno zasmetali da uputi nešto lošiji udarac, a Ljoris je sigurno odreagovao.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično po “Tobdžije”, a ono što Žezus nije iskoristio u prvom, jeste u drugom poluvremenu. Bukajo Saka je sjajno probio po desnoj strani i uputio opasan šut prema Ljorisu.

Golman Totenhema je loše reagovao ovoga puta, a Žezus je to pratio te odbijenu loptu proslijedio u mrežu za 2:1.

Novo vođstvo nije spriječilo Arsenal da i dalje napada u nastavku, a onda su u 62. minutu ostali i sa igračem više. Emerson Rojal je vrlo nesmotreno reagovao nad Martinelijem, a Entoni Tejlor mu je pokazao direktan crveni karton.

Od tog minuta je na terenu postojao samo jedan tim, a sve dileme oko pobjednika riješio je Granit Džaka samo pet minuta kasnije za, ispostaviće se, konačnih 3:1.

Arsenal je lider na tabeli sa 21 osvojenim bodom, četiri više od drugoplasiranog Mančester sitija, ali i Totenhema na trećem mjestu.