Košarkaši Boston Seltiksa savladali su ubjedljivo ekipu Los Anđeles Lejkersasa 130:108 (30:38, 30:23, 33:21, 37:26), a do pobjede ih je predvodio Džejson Tejtum sa 37 poena.

Iako krajnji rezultat ne govori tako prva četvrtina je potpuno pripala ekipi Lejkersa koja je na startu povela sa 4:0, pa su ubrzo to povećali na 11:6. Nastavili su gosti u istom ritmu i stigli su do +9 (18:9), nakon čega se igralo koš za koš, smanjili su to Seltiksi na 20:15, ali brzo su se opet odvojili Lejkersi na 26:19, a kasnije su otišli i na dvocifrenu razliku od 32:21.

Uzvratili su na to domaćini i opet prišli na 32:27, da bi prva četvrtina završila rezultatom 38:30. Čim se krenulo u drugih 12 minuta tim iz Bostona se vratio na -5 (40:35), pa je poslije bilo i -3 (42:39) i u tim trenucima polako su okretali stvari na terenu u svoju korist. Na -1 su prišli kod rezultata 46:45, a onda su preokrenuli i poveli sa 49:48.

Veoma kratko su zadržali prednost, jer su opet Lejkersi poveli sa 56:54, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 61:60. Kada se ušlo u drugo poluvrijeme Seltiksi su preuzeli utakmicu i odmah su napravili seriju od 8:0 (68:61). Samo su povećavali tu razliku na 74:65,  pa su je gosti smanjili na 76:71, nakon čega se igralo koš za koš do nove serije domaćina od 7:0 (87:75).  Lako je domaći tim održavao prednost i u posljednju četvrtinu se ušlo s rezultatom 93:82.

Pokušavali su Lejkersi da se vrate u meč i prišli su na 95:87, pa je opet Boston otišao na 99:89, a opet je došla nova serija od 7:0 (110:94) čime je praktično sve riješeno. Kasnije su Seltiksi samo povećavali razliku i još više se odvajali od velikog rivala, te je semaforu ubrzo pokazao rezultat 122:100, a na kraju je završilo sa 130:108.

Najefikasniji na meču bio je Džejson Tejtum sa 38 poena i 11 skokova, a na drugoj strani Entoni Dejvis je imao 31 poen.

Ostali rezultati:

• Šarlot Hornetsi – Indijana Pejsersi 121:118 (Bol 32p, 11sk – Hauard 25p)
  • Detroit Pistonsi – Golden Stejt Voriorsi 102:105 (Džekson 27p – Pol 32p)
  • Bruklin Netsi – Orlando Medžik 115:113 (Harden 36p, 10sk – Sags 21p)
  • Milvoki Baksi – Oklahoma Siti Tander 96:89 (Adetokunbo 21p, 19sk – Gildžijus-Aleksander 17p)
  • Nju Orleans Pelikansi – Los Anđeles Klipersi 94:81 (Valančijunas 26p, 13sk – Džordž 19p)
  • Denver Nagetsi – Čikago Bulsi 108:114 (Gordon 28p – Levin 36p)
  • Finiks Sansi – Dalas Maveriksi 112:104 (Buker 19p – Porzingis 23p,12sk)
  • Sakramento Kingsi – Toronto Reptorsi 89:108 (Foks 17p – Siakam 32p)