U okviru devetog kola engleske Premijer lige, fudbaleri Liverpula su nakon preokreta slavili 3:2 na “Enfildu” protiv Brajtona, dok je Fulam na svom terenu doživio pravi debakl porazom od Njukasla sa 4:0.

Brajton je fenomenalno započeo utakmicu na “Enfildu”, a do prednosti su stigli već u četvrtom minutu kada je nakon sjajne akcije i proigravanja Danija Velbeka, Leandro Trosar po prvi put matirao Alisona za 1:0.

Isti igrač je iz gotovo identične situacije i na gotovo identičan način udvostručio prednost Brajtona u 18. minutu te izazvao muk na “Enfildu”.

Ipak, Roberto Firmino je donio nadu Liverpulu u 33. minutu, koji se odlično snašao nakon asistencije Mohameda Salaha za 2:1. Upravo je Firmino u 53. minutu donio i izjednačenje “Redsima”, nakon kontranapada za 2:2.

Deset minuta kasnije, fudbaler Brajtona Adam Vebster loše je reagovao i uputio loptu u sopstvenu mrežu nakon kornera koji je izveo Trener Aleksander-Arnold, pa je Liverpul došao do potpunog preokreta.

Izgledalo je da će se Liverpul na kraju izvući pobjedom na ovom meču, ali tako nije mislio Trosar koji je nakon centaršuta Koaru Mitoma odlično zahvatio loptu i “zakucao” je pod prečku za konačnih 3:3.

Fulam je u drugom meču doživio pravi debakl pred svojim navijačima na “Krejven kotidžu” od Njukasla. Oni su već u 8. minutu ostali sa igračem manje, nakon nesmotrenog starta Natanijela Šalobaa, pa su do kraja susreta imali igrački deficit.

To su gosti fudbaleri Njukasla kaznili već nakon tri minuta golom Kaluma Viloka, Miguel Almiron je duplirao prednost u 33. minutu, a Šon Longstaf je u 43. minutu povisio na 3:0.

Almiron je u 57. minutu drugog poluvremena drugim golom povisio na ogromnih 4:0, dok je počasni pogodak za Fulam postigao Bobi Rid u 88. minutu susreta za konačnih 4:1.