(VIDEO) Žuta podmornica potopila Bajern u Minhenu

Fudbaleri Viljareala remijem sa Bajern Minhenom na gostovanju 1:1 osigurali su plasman u polufinale Lige šampiona.

Igrači Viljareala odigrali su sjajan prvi meč u Španiji i zasluženo su u Minhen donijeli prednost od 1:0. Bavarci su krenuli jako od samog starta, ali je prvi zaprijetio Žerar Moreno u šestom minutu, ipak to je prošlo pored gola. “Žuta podmornica” je umirila ritam meča u Njemačkoj i prepustila je Bajernu kontrolu lopte.

Dobru priliku za domaćina nije iskoristio Džamal Musiala u 29. minutu kada je njegov šut iz daljine odbranio golman Viljareala. Nije bilo puno prilika u prvom poluvremenu i zbog toga su Španci mogli biti puno zadovoljniji, te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Ipak prema običaju kada je Bajern Minhenu potreban gol, tu se pojavio Robert Levandovski. Gosti su izgubili loptu na sredini terena, Tomas Miler je proigrao Poljaka u 52. minutu, a ovaj je sa vrha šesnaesterca pogodio stativu i lopta se odbila u gol za vođstvo od 1:0.

Slijedile su zatim prilike Levandovskog i Kingslija Komana, ali to nije bila veća opasnost po gol Viljareala. Unai Emeri je savjetovao svoje igrače kako da nastave meč, pošto je ekipa Julijana Nagelsmana sve više pritiskala i htjela je da riješi plasman u polufinale prije produžetaka.

U 71. minutu Miler je došao u sjajnu priliku sa oko deset metara, ipak to je otišlo pored gola. Arnaut Danjuma je pokušao iz šesnaesterca u 82. minutu, no to je prošlo pored stative. Onda je uslijedio veliki šok za domaće kada je Viljareal u 88. minutu izveo kontru, Moreno je proigrao Samuela Čukvuenzea, a ovaj je savladao Manuela Nojera za veliko slavlje Španaca i izjednačenje na 1:1.

Napadali su nakon toga Bavarci svim snagama i pokušali da dođu do gola koji bi ih odveo u produžetke, to nisu uspjeli i Viljareal je ponovio uspjeh iz 2006. godine kada su takođe igrali polufinale Lige šampiona.

Oni će u polufinalu igrati sa boljim iz meča Liverpul – Benfika.