Virtus je u četvrtoj utakmici finalne serije italijanskog šampionata pobijedio Milano rezultatom 73:62 i tako osvojio titulu sa impresivnih 4:0 u seriji, nakon 20 godina čekanja.

Prva četvrtina je pripala Milanu koji je nakon tri minute došao do prednosti i održavao istu, a poslije deset minuta vodio 24:19. Početkom druge dionice Virtus je napravio seriju 13:0 i preokrenuo rezultat (32:27), ali se do kraja prvog poluvremena igrala neizvjesna košarka, te pošto je rezultat na odmoru bio 43:41, pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu.

Treća četvrtina je obilježena jako neefikasnom igrom obje ekipe iz koje je kao pobjednik izašao Virtus sa četiri poena prednosti pred odlučujućih deset minuta (55:51). Nije Milano imao rješenje u napadu ni u četvrtoj dionici u kojoj su postigli samo 11 koševa, dok je Virtus dodatno povećao prednost i sa dvocifrenih +11 (73:63) osvojio titulu.

Najefikasniji u dresu Virtusa je bio Marko Belineli sa 15 poena. Miloš Teodosić je postigao deset, Stefan Marković sedam, a jedan manje Amar Alibegović. Na drugoj strani najviše poena je postigao Ševod Šilds, 16.