U noći između ponedjeljka i utorka Vizardsi su u Vošingtonu bili uspješniji od Pejserse u okviru posljednje tri četvrtine i slavili pobjedu rezultatom 132:124 (24:28, 33:30, 38:34, 37:32).

U zanimljivom duelu timova Istočne konferencije Vošington Vizardsi su na domaćem terenu savladali Indijana Pejserse i tako ostvarili svoju 17. ovosezonsku pobjedu.

Gostujući sastav je bio konkretniji u prvoj dionici te je prednost od šest poena (18:12) od sredine početne dionice održavao do isteka 12 minuta utakmice i tako ušao s četiri poena prednosti u drugi kvartal (28:24). Serija od 5:0 u toku druge četrtine (47:44) bila je dovoljna Vizardsima da preokrenu rezultat i najave uzbudljiviji ostatak utakmice nakon velikog odmora na koji su otišli s zaostatkom od pola koša (58:57).

Samo dvije pobjede vošingtonske franšize u posljednjih deset odigranih mečeva bila su dovoljna motivacija Raselu Vestbruku da ponese svoje saigrače prema drugoj uzastopnoj pobjedi. Otvaranje pretposljednje dionice serijom 7:0 bio je znak da Vizardsi ipak misle ozbiljno, iako su kontrolu rezultata naizgled ispustili krajem četvrtine kada su Pejsersi dobrom odbranom došli do preuzimanja vođstva (92:88), oni su opet istom serijom sa kojom su otvorili ovu četvrtinu i zatvorili istu te u posljednji period ušli s prednošću od 95:92.

Prednost od šest poena (116:110) bila je najveća koju su gosti uspjeli imati u posljednjem kvartalu, ali su se onda pune tri minute zadržali na istom broju poena, što je omogućilo Vizardsima da uz 11 vezanih poena stignu do prednosti (121:116) koju do kraja nisu ispuštali. Pitanje pobjednika bilo je poznato minut prije kraja kada su domaći stigli do rekordne prednosti od deset poena (132:122), nakon čega su Pejsersima dozvolili još jedan koš za dva poena čime je konačni rezultat postavljen na 132:124.

Fantastični Vestbruk je svoj sastav predvodio s 35 poena, 14 skokova i 21 asistencijom, dok je s druge strane najveća prijetnja domaćinu bio Domantas Sabonis koji je postigao 35 poena, a tome dodao i 11 skokokva, kao i šest asistencija.

Ostali rezultati:

• Nju Orleans Pelikansi – Boston Seltiksi 115:109 (Zajon Vilijamson 28p; Džejson Tejtum34p)
  • Bruklin Netsi – Minesota Timbervulvsi 112:107 (Džejms Harden 38p; Karl-Entoni Tauns 31p)
  • Majami Hit – Njujork Niksi 98:88 (Žulijus Rendl 22p; Džimi Batler 27p)
  • Detroit Pistonsi – Toronto Reptorsi 118:104 (Hamidu Dialo 19p; Fred Vanvlit 22p)
  • Memfis Grizlisi – Hjuston Roketsi 120:110 (Jonas Valančiunas 30p; Keli Olinik 25p)
  • Dalas Maveriksi – Oklahoma siti Tander 127:106 (Luka Dončić 25p; Aleksej Pokuševski 21p
  • Sakramento Kingsi – San Antonio Sparsi 132:115 (Dearon Foks 24p; Dežonte Marej 23p)
  • Golden Stejt Vorijorsi – Čikago Bulsi 116:102 (Stef Kari 32p; Nikola Vučević 21p)
  • Los Anđeles Klipersi – Milvoki Baksi 129:105 (Markus Moris 25p; Janis Adetokumbo 32p)
  • Juta Džez – Klivlend Kavalirsi 114:75 (Donovan Mičel 19p; Sekston 20p)