Vizardsi nanijeli treći uzastopni poraz Lejkersima (VIDEO)

U sinoćnjim mečevima NBA lige Vašington Vizardsi pobijedili su Los Anđeles Lejkerse nakon produžetka rezultatom 127:124. Pobjede su još upisali Čikago Bulsi, Dalas Maveriksi, Majami Hit, Finiks Sansi i Juta Džezeri.

Lejkersi su odigrali bolje u prvom poluvremenu i na odmoru imali vođstvo 63:49. Rasel Vestbruk je odigrao sjajnu treću četvrtinu i svojim poenima pomogao franšizi iz Dalasa da pred posljednjih 12 minuta priđe na -6 (86:80). U posljednjoj četvrtini ušlo se u neizvjesnu završnicu, 15 sekundi prije kraja Vizardsi su imali prednost 115:113, da bi potom Lebron Džejms poentirao uz faul. “Kralj” je zatim promašio slobodno bacanje pa su “Mađioničari” imali napad za pobjedu. Lopta je stigla u ruke Bredlija Bila, ali on nije bio precizan pa se otišlo u dodatnih pet minuta (115:115).

Bil je tu pogodio jednu bitnu trojku (125:121), a zatim i Vestbruk 11 sekundi prije kraja potvrdio pobjedu (127:124). Imali su Lejkersi priliku za novi produžetak, ali su Džejms, a potom i Kajl Kuzma promašili šut za tri poena.

Najefikasniji na meču je bio Bredli Bil sa postignutih 33 poena. Rasel Vestbruk je dodao 32 uz 14 skokova i devet asistencija. Na drugoj strani Lebron Džejms je imao 31 poen i 13 asistencija i devet skokova.

Ostali rezultati NBA lige:

• Hjuston Roketsi – Čikago Bulsi 100:120 (David Nvaba 22p; Kobi Vajt 24p)
  • Dalas Maveriksi – Memfis Grizlisi 102:92 (Tim Hardavej 29p; Dža Morant 22p)
  • Oklahoma Siti Tander – Majami Hit 94:108 (Šai Gildžus-Aleksander 29p; Dankan Robinson 22p)
  • Juta Džezeri – Šarlot Hornetsi 132:110 (Donovan Mičel 23p; Lamelo Bal 21p)