Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Irske sa 3:2 u Beogradu u prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Ekipa Irske je krenula na samom početku ofanzivno, ali Srbija je odbila taj prvi napad i zatim je uslijedio mirniji period utakmice. Gosti su na iznenađenje svih poveli sa 1:0 kada je Kalum Robinson prošao po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac gdje se našao Alan Braun i pogodio je za 1:0.

Srbija je nakon toga krenula još jače ka golu, imala je sedam kornera u 25 minuta, ali nije bilo prave prilike. Sve je tako išlo do 40. minuta kada je Dušan Tadić proigrao Dušana Vlahovića, a ovaj je pokazao da je u nevjerovatnoj formi i izjednačio je na 1:1.

Nakon toga su uslijedile dvije prilike Filipa Đuričića, ali je jednom šutirao pored gola, a drugi put je golman Iraca sjajno reagovao. Početkom drugom poluvremena Irci su opet imali incijativu, ali je Stojković ubrzo na teren ubacio Aleksandra Mitrović u 63. minutu. Svega šest minuta je trebalo napadaču Fulama da postigne sjajan gol sa 25 metara, kada je lobovao golmana Marka Traversa za 2:1.

Nije se dugo čekalo na još jedan gol Mitrovića, pošto je u 75. minutu Tadić ubacio u peterac, a tamo je popularni Mitrogol bio najviši u skoku i zatresao je mrežu za 3:1.

Nadu Irskoj vratio je Džejms Kolins u 86. minutu, kad je Šejn Long oduzeo loptu nakon greške Stefana Mitrovića i dodao je do Kolinsa, a ovaj je bez većih problema matirao Marka Dmitrovića za 3:2.

Srbija je do kraja uspjela sačuvati vođstvo i doći do veoma bitne pobjede na startu kvalifikacija. Cijeli tok meča iz minuta u minut možete pronaći ovdje.

U narednom kolu Srbija dočekuje Portugal u subotu, dok Irska dočekuje Luksemburg.