Vogošća ubjedljivo savladala vakufsku Slogu

Poslije 15 dana karantina i odsustva sa treninga, rukometaši Sloge Gornji Vakuf-Uskoplje, gostovali su sjajnoj ekipi Vogošće. Utakmica koja je trebala biti derbi petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu, uništena je zbog pandemije virusa korona. Domaći su očekivano trijumfovali, rezultat je na kraju bio 27:12.

Odlična igra u odbrani domaće ekipe, raspoloženi Damir Efendić te veliki broj tehničkih grešaka gostujuće ekipe, spriječili su postizanje pogotka Sloge sve do 17. minute meča, kada gosti postižu svoj prvi gol.

Tada je Vogošća bila na plus četiri gola prednosti 5:1. Do kraja prvog dijela domaći rukometaši postigli su još devet, a rukometaši Sloge još samo dva pogotka, čime se na pauzu otišlo sa ubjedljivom prednošću domaćih 13:3.

Nastavka donosi istu sliku na terenu, apsolutna dominacija Vogošće. Gosti iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja, za razliku od prvog dijela kada su postigli samo tri gola, u nastavku uspjevaju dodati još devet. Domaći su na kraju slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 27:12.