Voriorsi lagano protiv Kingsa, Pejsersi nakon produžetka savladali Pelikanse, Janis veoma raspložen

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa su bez većih problema savladali ekipu Sakramento Kingsa sa 137:106, Indijana Pejsersi su nakon produžetka savladali Nju Orleans Pelikanse sa 118:116, a do pobjeda su došli i Filadelfija Seventisiksersi, Majami Hit i Milvoki Baksi.

Nakon što je sredinom prve četvrtine bilo 34:17 za Voriorse dalo se naslutiti kako će ovaj meč teći. Razlika je samo rasla, a Kingsi su tek u pojedinim trenucima uspjeli da smanje ispod 20 razlike. Ipak u jednom trenutku je bilo +36 (126:90) i gosti su djelovali potpuno razbijeno, te je na kraju završilo 137:106.

Najefikasniji na meču bio je Stef Kari sa 30 poena, a kod Kingsa Dearon Foks je postigao 18 poena, a Nemanja Bjelica je imao samo dva poena.

Najzanimljiviji duel odigrale su ekipe Nju Orleans Pelikansa i Indijana Pejsersa, gdje je pobjednik odlučen u produžetku. Cijela utakmica je bilo apsolutno izjednačena, gdje su obje ekipe do pred kraj najveću prednost imale od po sedam poena razlike. Pelikansi su u par posljednjih minuta stigli do dvocifrene razlike (106:96), ali od tog trenutka nisu dali poena, te su još izgubili loptu na deset sekundi prije kraja i Viktor Oladipo je odveo meču produžetak (106:106).

I tu su se ekipe smjenjivale u vođstvu, ali je na kraju Indijana trijumfovala poenima na 1,7 sekundi do kraja za konačnih 118:116. Najefikasniji je bio Brendon Ingram sa 31 poenom, a Viktor Oladipo je imao 25 poena.

Majami Hit je sa 118:90 savladao ekipu Oklahome Siti Tander i to zahvaljujući drugoj i trećoj četvrtini. Domaći tim je vodio tokom čitavog prvog perioda, no gosti su na samom kraju izjednačili na 26:26. Čak su zatim i poveli sa 29:26, no tada su finalisti NBA lige zaigrali puno bolje i brzo su napravili seriju za vođstvo od 42:31. Uspjela je Indijana u trećoj četvrtini da priđe na 67:63, da bi do kraja to perioda Hit napravio seriju 24:3 i u posljednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 91:66. Taj prednost je samo rasla do konačnih 118:90.

Najefikasniji je bio Bam Adebajo sa 20 poena, Šai Gildžus-Aleksander je na drugoj strani postigao 18 poena.

Milvoki Baksi ni u jednom trenutku utakmice nisu dopustili Detroit Pistonsima da se oni nešto pitaju, te su sem prve četvrtine kada nisu imali veću prednost od osam razlike (24:16), potpuno dominirali na terenu. Razlika je u drugom poluvremenu konstantno bila dvocifrena i na kraju je tako i završilo sa 125:115.

Najefikasniji je bio Janis Adetokunbo sa 43 poena, a Derik Rouz je imao učinak od 24 poena.

Kada su u drugoj četvrtini poveli sa 36:31 mislilo se da Šarlot Hornetsi mogu nešto više u ovom duelu, ali već na kraju tog perioda Filadelfija Seventisiksersi su imali +15 (58:43). Ta prednost je stalno rasla, iznosila je i +27 (107:80), a na kraju je završilo 118:101.

Najefikasniji na meču bio Tobajas Haris sa 22 poena, a Gordon Hejvord je imao 18 poena.