Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobijedili su sinoć u gostima ekipu Los Anđeles Lejkersa rezultatom 115:113 (22:34, 26:30, 33:28, 34:21).

Lebron Džejms i društvo imali su prednost tokom cijelog meča. Prva dvocifrena prednost “Jezeraša” bila je poslije odlične serije u prvom kvartalu od 10:0 pri rezultatu 23:10. Na dva minuta pred kraj prvog perioda na asistenciju Montreza Herela, Entoni Dejvis postiže dva poena i domaći su imali najveće vođstvo na utakmici od 33:14.

Lejkersi su vodili i u četvrtoj četvrtini nakon devet minuta igre (108:106). Na 3:03 minute do kraja Džejms je loše dodao loptu, a poslije pritiska Kelija Ubrea nad Denisom Šruderom, Nijemac je izgubio, i napad su imali “Ratnici“. Gosti su poenima Ubrea izjednačili na 108:106, i do kraja domaći nisu uspjeli da se vrate. Drejmond Grin je vezao pet poena, i to je dokrajčilo domaće kojima je ovo tek četvrti poraz u sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Stef Kari sa 26 poena, dok je na drugoj strani poen manje imao Denis Šruder.

Čikago Bulsi su sinoć na domaćem terenu savladali Hjuston Roketse rezultatom 125:120 (28:16, 36:36, 29:34, 32:34).

Tokom cijelog meča Bulsi su vodili, a u drugoj četvrtini ekipa je imala najveće vođstvo. Domaći su napravili seriju od 6:0 poenima Kobija Vajta i Danijela Geforda i poveli tada sa 34:17.

U nastavku meča kada god bi se ekipa iz Hjustona približila, ponovo bi Bulsi napravili seriju od nekoliko poena i ponovo se rezultatski odvojilii tako do kraja kontrolisali vođstvo.

Zek Lavin je sa čak 33 poena predvodio Bulse do šeste pobjede u sezoni. Poen manje na drugoj strani imao je novajlija Viktor Oladipo.

Ekipa Majami Hita pobijedila je na domaćem terenu košarkaše Detroit Pistonsa rezultatom 113:107.

Iako su gosti ostvarili veliku dvocifrenu prednost u prvom kvartalu, do sredine trećeg perioda, sve su prosuli i dopustili Hitu da izjednači i do kraja utakmice preokrene rezultat u svoju korist.

Bem Adebajo je predvodio Majami Hit do nove pobjede sa dabl-dabl učinkom 28 poena, 11 skokova. Džerami Grent je bio kod Pistonsa najzapeženiji sa 27 postignutih poena.